Gargždų „Vaivorykštės" gimnazija
 

Laikyti Valstybinės kalbos mokėjimo ir LR Konstitucijos pagrindų egzaminus gali asmenys, turintys galimybių pasą. Daugiau informacijos rasite čia: Galimybių pasas | Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (lrv.lt)

Kovo 25 d. I valstybinės kalbos mokėjimo kategorijos ir Konstitucijos pagrindų egzaminus gali laikyti tik norintieji įgyti Lietuvos pilietybę: https://www.nsa.smm.lt/2021/03/16/i-valstybines-kalbos-mokejimo-kategorijos-ir-lietuvos-respublikos-konstitucijos-pagrindu-egzaminus-kovo-menesi-gales-laikyti-norintieji-igyti-lietuvos-pilietybe/, kovo 26 d. II ir III valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų egzaminai atšaukiami NŠA direktorės įsakymu (prikabinama). Dėl kitų tvarkaraštyje numatytų egzaminų informuosime atskiru laišku. Nacionalinė švietimo agentūra.

INFORMACIJA KITAKALBIAMS ASMENIMS

Informuojame, kad sukurta  informacinių sistemų NECIS ir eMIGRIS duomenų mainų sąsaja siekiant, kad užsieniečiui, norinčiam laikyti valstybinės kalbos mokėjimo  ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminus, nereikėtų  vykti į bazinę mokyklą  pateikti prašymo, o vėliau – į Migracijos departamentą atnešti egzamino išlaikymo pažymėjimo.  Ji leidžia užsieniečiui naudojantis eMIGRIS el. paslaugomis sudaryti ir pateikti prašymą dėl egzaminų laikymo bei gauti egzaminų išlaikymo rezultatus.

Užsienietis, atvykęs pirmą kartą į Migracijos departamentą, bus užregistruotas MIGRIS ir taip gaus galimybę save vienareikšmiškai identifikuoti ir autorizuotis eMIGRIS el. paslaugų portale arba naudos asmens identifikavimo elektroninėje erdvėje paslaugą, kurią teikia www.epaslaugos.lt. Identifikuotas ir autorizuotas užsienietis nuotoliniu būdu galės gauti el. paslaugas – tarp jų ir registravimosi į valstybinės kalbos mokėjimo egzaminą ir Lietuvos Respubliko Konstitucijos pagrindų egzaminą. Užsienietis galės eMIGRIS sudaryti prašymą laikyti egzaminą, pasirinkdamas galimą egzamino laikymo datą ir vietą bei pridėdamas apmokėjimą įrodančius dokumentus. Užsienietis per VIISP galės apmokėti už Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminą. Sudarytą prašymą elektronine forma teiks į NECIS. NECIS, gavęs prašymą, apie tai informuos atsakingą bazinės mokyklos darbuotoją. Darbuotojas, susipažinęs su prašymu, jį priims arba atmes. Apie sprendimą automatiškai per eMIGRIS informuojamas užsienietis. Po egzamino išlaikymo ar neišlaikymo bazinės mokyklos darbuotojas rezultatus suves į NECIS, o  rezultatai bus perduoti į eMIGRIS, kuriame su rezultatu galės susipažinti ir užsienietis, ir MIGRIS, kuriame rezultatą matys departamento darbuotojas.

Prisijungimo prie mokymų aplinkos nuorodą ir slaptažodį rasite sistemoje KELTAS, prisijungę prie Konstitucijos paskyros, meniu punkte ,,Mokymų informacija''. Mokymų medžiagą sudaro: prezentacija - trumpas  sistemos eMIGRIS  ir pokyčių duomenų perdavimo sitemoje KELTAS pristatymas, naudotojo instrukcija, forumas, kuriame galima užduoti klausimus/pasiūlymus. Prašome iki 2020 m. balandžio 20 d. 12 val. prisijungti prie mokymų aplinkos ir įsitikinti, kad mokymų medžiaga pasiekiama. Mokymų aplinka bus pasiekiama iki 2020 m. gegužės 1 d.

Informacija kandidatams apie mokestį
Informacija kandidatams apie mokestį_1.docx (16.29KB)
Informacija kandidatams apie mokestį
Informacija kandidatams apie mokestį_1.docx (16.29KB)