Draugystė su Švabachu

Pirmieji kontaktai su Švabacho miesto menų gimnazija užsimezgė maždaug prieš 16 metų Gargždų verslininko Arūno Štalio iniciatyva - į mūsų mokyklą buvo gabenama labdara, susirašinėjama laiškais, siunčiamos knygos, žodynai, įvairūs vadovėliai. Šiems mainams vadovavo Švabacho miesto menų gimnazijos mokytojas Eduardas Kriegeris ir gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja Raimonda Gudiškienė. Vėliau sekė pirmieji Eschenbacho menų gimnazijos mokytojų vizitai, po to mūsų mokinių ir mokytojų grupė pirmą kartą nuvyko į Švabachą. Tai buvo 1994 rugsėjo mėnesį. Nuo to laiko mokinių ir mokytojų grupių mainai tebesitęsia iki pat šiol – projektas „Draugystė su Švabachu“.

Vokiečių vizitas gimnazijoje 2017 metų rugsėjo mėn.

Apie projektą
apie_projekta_shabach.pdf (35.28KB)
Apie projektą
apie_projekta_shabach.pdf (35.28KB)

Vokietija iš arti (2016 metai)

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija jau 24-tus metus vykdo projektą „Draugystė su Švabacho menų gimanazija“. Rugsėjo 22 – spalio 4 d. 24 mokinių ir juos lydinčių trijų mokytojų grupė viešėjo Švabacho mieste (Vokietija). Kelionės tikslai – susipažinti su šios šalies kultūra, papročiais, bendraamžių gyvenimo ir mokymosi ypatumais, patobulinti anglų kalbos žinias ir kalbėjmo įgūdžius.

Svetingoje gimnazijoje nuobodžiauti nebuvo kada – plačiai duris atvėrė šio miesto menų gimnazija. Po susitikimo su direktoriumi mes, svečiai, buvome įtraukti į mokyklos gyvenimą. Įdomūs projektai patikrino mokinių gebėjimus. Smagu jiems buvo kartu ruošti tradicinius vokiškus valgius ir vaišinti kitus, mokytis šokti, lankytis pamokose. Po pamokų, lydimi grupės šios gimnazijos mokinių ir mokytojų, turėjome galimybę aplankyti Švabacho miesto įžymias vietas ir susitikti su miesto meru, paplaukioti kanojomis, vandens dviračiais, parodyti savo gebėjimus įvairiose rungtyse ir projektuose. Visus sužavėjo kelionė į Niurnbergo ir Bambergo miestus. Traukė akį nuostabi gamta, senovinių pilių ir kitų pastatų grožis, plačios aikštės, malonūs žmonės. Tiesa, patiko ne tik šie miestai. Pakeliui į Švabachą buvo aplankytas ir Drezdenas, o grįždami turėjome galimybę pasigrožėti nuostabiuoju Prahos senamiesčiu. Šiuose miestuose gidu pabuvo mokytojas E. Venckauskas, lydėjęs grupę kelionėje. Savaitė, pilna įspūdžių ir naujų patirčių, pralėkė labai greitai. Paskutinis vakaras kėlė graudulį visiems: ir mokiniams, ir mokytojams, ir šeimoms, kuriose gyvenome. Susirinkusieji galėjo pasiklausyti dainų, pasidžiaugti bendrai parengtais šokiais, paragauti tėvų paruoštų skanumynų. Gaila buvo palikti gražią šalį ir svetingą gimnaziją – dėmesys ir malonios šypsenos lydėjo visą savaitę.

Dėmesio mokiniams netrūko ir vokiečių šeimose, kuriose jie buvo apsigyvenę. Ne veltui projekto dalyvė Emilija džiaugėsi: „Aš pažinau nuostabius žmones, kurie pasitiko mane su plačia šypsena veide ir nustebino savo geraširdiškumu, nuoširdumu, rūpestingumu, priėmė mane į savo šeimą kaip namiškę“. Tai iš tiesų buvo nauja ir gera patirtis: juk teko bendrauti anglų kalba, prisitaikyti prie šeimos įpročių.

Kelionė į Vokietiją daugumai gimnazistų buvo pirmoji. Ji paliko neišdildomus įspūdžius ir malonius prisiminimus, sužavėjo kultūra ir gyvenimo būdas. Taip pat padėjo suvokti, kaip svarbu gerai mokėti užsienio kalbą. Pasibaigus kelionei ne vienas kartojo: „Aš čia dar sugrįšiu“.

Anglų kalbos mokytojos A. Kalinauskienė, E. Girgždienė

2012 rugsėjis: kelionės įspūdžiai