Gargždų „Vaivorykštės" gimnazija
 
 


SVEIKINAME ABITURIENTUS!TOP 10 pagal 1 pusmečio pasiekimus

Eidenis Kasperavičius

Lukas Rimkus

Jazmina Preibytė

Aušrinė Anužytė

Gabrielė Petruokaitė

Gertrūda Žemgulytė

Kamilė Čėsnaitė

Laura Ubartaitė

Eglė Pakštytė

Džiugas Sutkevičius 

Sausio pabaigoje Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai, lydimi geografijos mokytojų Birutės Gudauskienės ir Jurgos Venckauskienės, dalyvavo Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykusioje specializuotoje tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2020 ir geografinių žinių konkurse „Pažink Lietuvą ir pasaulį“, kurį organizuavo Lietuvos geografijos mokytojų asociacija (LGMA). Į renginį jau ne pirmus metus yra kviečiami geografijos mokslu besidomintys šalies mokiniai. Šiais metais į 5-tą geografinių žinių konkursą iš visos Lietuvos susirinko apie 1300 moksleivių. Buvo organizuoti trys turai: 6–8, 9–12 klasių mokiniams ir suaugusiems asmenims. Mokiniai turėjo įveikti 30 sudėtingų testinių užduočių aplinkosaugos, darniojo vystymosi, atsakingo vartojimo, turizmo išteklių įvairovės temomis. Pasibaigus konkursui, mokiniai buvo apdovanoti bronzos, sidabro ir aukso medaliais. Aukso medalių laimėtojai buvo nudžiuginti ir nemokama kelione – kaipgi kitaip, juk renginys derintas su turizmo paroda!

Varžytuvėse dalyvavo penkiolika ,,Vaivorykštės“ gimnazistų. Didžiausia sėkmė lydėjo abiturientus. Pašokome nuo kėdžių, kai skelbiant laimėtojus ekrane pamatėme Justo Stonkaus pavardę (IVb klasė) – bronzos medalis. Mums to lyg ir pakako, pasidžiaugėme, bet staiga mergaitės spygtelėjo, pažvelgėme į ekraną ir pamatėme, kad aukščiausias prizas atiteko taip pat mūsų mokiniui – Titui Gomui (IVd klasė) – aukso medalis. Visą mūsų grupę užliejo stipri džiaugsmo banga, pasididžiavimas, kad ir nedidelio miesto gimnazijos mokiniai gali pasiekti aukščiausių įvertinimų. Titas pelnė dar vieną prizą – nemokamą kelionę į Baltarusiją. Tiesa, su laimėjimais iš šio konkurso ,,Vaivorykštės“ gimnazistai grįžta nebe pirmą kartą.

Patirti laimėjimo džiaugsmą linkiu kuo daugiau mokinių. Tai tikrai įvyks, jeigu sąžiningai domėsitės, skaitysite, keliaudami mokysitės. Čia ne moralas, o gyvenimiškos patirties apibendrinimas.

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos geografijos mokytoja Jurga Venckauskienė 

Nuo sausio 27 dienos (pirmadienio) dirbsime pagal pakoreguotą 2 pusmečio tvarkaraštį.

Nijolė Balčikonytė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymu

Padėka gimnazijai už aktyvų dalyvavimą puoselėjant istorinę atmintį.
Padėka 01-24 D. Mockienė.pdf (472.38KB)
Padėka gimnazijai už aktyvų dalyvavimą puoselėjant istorinę atmintį.
Padėka 01-24 D. Mockienė.pdf (472.38KB)

2020 m. kovo 17 d.  9.50 val. – respublikinė matematikos kūrybinių-projektinių darbų konferencija ,,MATEMATIKA UŽ LANGO”. 

Konferencijos tikslas – pasidalinti mokinių kūrybiškumo ugdymo patirtimi. Daugiau informacijos prisegtuose dokumentuose.

Dalia Bendikienė  

Gargždų „Vaivorykštės” matematikos mokytoja,

Klaipėdos rajono  matematikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė 


Kūrybinių-projektinių darbų konferencijos „Tegul žydi laisvė“ nuostatai
Konferencijos nuostatatai.pdf (885.81KB)
Kūrybinių-projektinių darbų konferencijos „Tegul žydi laisvė“ nuostatai
Konferencijos nuostatatai.pdf (885.81KB)

SVEIKINAME Klaipėdos rajono Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados nugalėtojus, prizininkus ir jų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas!

I–II(9–10) klasės

1 vieta – Gabrielė Petruokaitė, IIc kl. (mokytoja Giedrė Poškienė)

3 vieta – Akvilė Ataitė, IIb kl. (mokytoja Rasa Rusteikienė)

3 vieta – Jorė Balčiūnaitė, Id kl. (mokytoja Nerija Valinčienė)

III–IV(11–12) klasės

1 vieta – Eidenis Kasperavičius, IVa kl. (mokytoja Daiva Toliušienė)

2 vieta – Marija Stalmokaitė, IIIe kl. (mokytoja Zofija Vaitkuvienė)

3 vieta – Julija Bendikaitė, IVf kl. (mokytoja Zofija Vaitkuvienė) 

Sausio 16 d. „Vaivorykštės“ gimnazijoje įvyko Žodžio šventė. Tiksliau, nuostabus įvykis, retas reiškinys skubančiame ir ne visada patenkintame pasaulyje. Šią dieną čia sustojo laikas ir karaliavo žmogaus talentas bei didžiulis darbas. Teatro mokytojos Sigitos Litvinienės ir jos ugdytinių atnaujintoje teatro klasėje į sceną lipo nuoširdūs ir jautrūs kūrybai žmonės. Jie skaitė V. Šekspyrą, Vytautą V. Landsbergį, Icchoką Merą ir kitus autorius. „Profesionaliai mokytojų parinkti tekstai, talentingi skaitovai parodė didžiulę brandą,“ – sakė renginį aptardama direktorės pavaduotoja ugdymui Nijolė Balčikonytė.

Konkurso kulminacija – meninė kompozicija „Šovinį įstatai – tunk“, gimnazistų lūpomis kalbanti apie partizanų pasiaukojimą dėl Lietuvos laisvės. Nemačiusiems sunku apie šį darbą papasakoti – jį būtina pamatyti ir išgyventi kartu su skaitovais. Lituanistė, kompozicijos režisierė Rasa Rusteikienė neslėpė džiaugsmo – gimnazijoje daug labai talentingų ir darbščių jaunuolių. O skaitovų žvilgsniai, skirti savo mokytojai, išdavė didžiulį ryšį, meilę, dėkingumą.

Konkursas baigėsi ir visas būrys skaitovų atstovaus gimnazijai Meninio skaitymo šventėje rajone. Tai antrokės Aušrinė Anužytė ir Evelina Maciūtė, trečiokai – Austėja Gindulytė, Edgaras Kuprys, Donatas Venckevičius bei ketvirtokai – Martyna Struoputė, Anelė Dromantaitė, Deimantė Meškytė, Aušrinė Tverskytė, Feliksas Uktveris, Vilgaudas Gailius. Palinkėkime jiems (ir jų mokytojams – Rasai Rusteikienei, Vidui Vaitkui, Giedrei Poškienei) ne tik sėkmės laukiančiame renginyje, bet ir draugystės su Žodžiu visą gyvenimą.

Daiva Toliušienė, „Vaivorykštės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Emilijos Ložytės nuotrauka 

SVEIKINAME!

Klaipėdos rajono matematikos olimpiadoje dalyvavo 18 gimnazistų. Olimpiados nugalėtojai ir prizininkai: 1 vieta – Eglė Pakštytė, IIg (mokytoja Aldona Matulaitienė), Antanas Butkus, IIIc (mokytoja Rūta Laučienė), Eidenis Kasperavičius, IVa (mokytojas Giedrius Žemaitis); 2 vieta – Augustė Skolskytė, IId (mokytoja Verutė Nekrevičiūtė), Lukas Rimkus, IVf (mokytojas Giedrius Žemaitis); 3 vieta – Gustė Alsytė (mokytoja Rūta Laučienė).

Klaipėdos rajono chemijos olimpiadoje dalyvavo 6 gimnazistai. Olimpiados nugalėtojai ir prizininkai !– Žygimantas Jucys, IIe (mokytoja Asta Vaišnoraitė), Jokūbas Strauka, IIIc (mokytoja Asta Vaišnoraitė); 2 vieta – Žilvinas Duotas, Ib (mokytoja Jurgita Gerulskienė), Džiugas Sutkevičius, IVa (mokytoja Asta Vaišnoraitė); 3 vieta – Gustė Alsytė, Ia (mokytoja Jurgita Gerulskienė), Ema Paulauskaitė, IIIc (mokytoja Asta Vaišnoraitė). 

SVEIKINAME

Sausio 15 d. Ia klasės gimnazistės Urtė Petrauskaitė ir Viktorija Lachajūtė dalyvavo konferencijoje „Istoriniai gamtos mokslų vystymosi aspektai“ Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijoje. Jos pristatė tiriamąjį darbą „Fermentacijos vystymosi aspektai“. Konferencijai pasiruošti padėjo biologijos mokytoja Jolita Višinskienė ir chemijos mokytoja Jurgita Gerulskienė. Pasak gimnazisčių, jos sužinojo daug naujos informacijos gamtos mokslų istorijos temomis, pagilino žinias apie skiepus, fosforą, cukrinį diabetą, džiaugėsi įgijusios daugiau viešojo kalbėjimo ir darbų pristatymo patirties. Mokinės už galimybę parodyti savo sugebėjimus dėkoja savo mokytojoms ir konferencijos organizatoriams – Klaipėdos ,,Ąžuolyno“ gimnazijai ir tikisi, kad ateityje turės galimybių dalyvauti panašiuose renginiuose. Urtė Petrauskaitė ir Viktorija Lachajūtė apdovanotos padėkos raštais. 

Šokantys batai nuostatai
Šokantys batai 2020 1.pdf (1020.33KB)
Šokantys batai nuostatai
Šokantys batai 2020 1.pdf (1020.33KB)

2020 metų sausio 13 d. gimnazijoje – pilietinė iniciatyva ,,Atmintis gyva, nes liudija”. 

KVIETIMAS dalyvauti respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse ,,Jei prakalbėtų, daug pasakytų...”, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Registracija iki vasario 3 d. Informacija tel. 8 679 36 718, el. p. irma.levarte@ktkc.lt Nuoroda http://ktkc.lt/2020/01/08/konkursas-jei-prakalbetu-daug-pasakytu-2020/

SVEIKINAME

Klaipėdos rajono III klasių anglų kalbos olimpiadoje 1-ą vietą užėmė Gabija Vykertaitė, IIIc, (mokytoja Asta Jonauskienė), 2-ą vietą – Marija Stalmokaitė, IIIe (mokytoja Giedra Aliulienė). Palinkėkime Gabijai sėkmės respublikinėje anglų kalbos olimpiadoje. 

KVIETIMAS

Moksleivi, Lietuvos istorija Tau daugiau nei datos? Esi žingeidus, nebijai kelti aktualių Lietuvos istorijos problemų ir dalintis savo mintimis su kitais? Esi patriotiškas ir neabejingas istorijai? Tuomet ši konferencija kaip tik Tau! Pasirink aktualią Lietuvos švietimo istorijos temą, susijusią su mokyklų istorija, asmenybėmis, mokinių ir mokytojų kasdienybe, švietimo paveldo ir pan. klausimais. Paruošk įdomų pranešimą ir pristatyk jį Šiauliuose vyksiančioje respublikinėje 8–12 klasių mokinių istorijos konferencijoje.


Nepamiršk atsiųsti anketos registracijai šiuo elektroniniu paštu: istorijoskonferencija@gmail.com.

Perskaityk plačiau apie konferenciją, pasitark su mokytoju ir dalyvauk. 

Gruodžio 20 dieną, prieš pat ilgai lauktas atostogas, dvyliktokai susirinko į gimnazijos aktų salę, kur vyko netradicinio ugdymo dienos užsiėmimai. Abiturientus pasitiko pozityviai nusiteikę „Sniego gniūžtės“ vadovai. Svečiai pristatė jaunimo pamėgtą programą, supažindino su jos atsiradimo istorija, vėliau organizavo keletą nuotaikingų žaidimų. Netrūko juoko, puikių emocijų! Įdomi veikla paskatino artimiau pažinti vienas kitą. Po trumpos pertraukėlės vyko 6 turų Kalėdinis protų mūšis. Klausimai apėmė įvairiausias gyvenimo sritis ir privertė rimtai pasukti visų 15 azartiškai nusiteikusių komandų narių galvas.  Nors tarp komandų vyko arši kova, nugalėjo draugystė! Kiek vėliau abiturientams sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Ona Sturonienė. Sulaukta ir dar vieno svarbaus svečio – iš pačios Laplandijos atvyko Kalėdų Senelis! Jis išklausė deklamuojamų eilėraščių, paprašė įminti sudėtingas mįsles ir visus apdovanojo saldžiomis dovanėlėmis. Tai leido bent trumpam sugrįžti į vaikystę ir pasiruošti stebuklingų Kūčių ir Kalėdų laukimui. Džiugią šventinę nuotaiką kiekvienas parnešėme  į savo namus.

IVd klasės mokinė Aušrinė Tverskytė 

Besibaigiant 2019 metams Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytojai, mokiniai ir tėvai dalyvavo netradicinio ugdymo veiklose. Gruodžio 19–20 d. dalis mokinių vyko į ekukacines ekskursijas: grožėjosi kalėdiniu Kaunu ir Vilniumi, aplankė MO muziejų, Lietuvos nacionaliniame muziejuje parodą „Istorijos ir apie žmones, ir apie batus“, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kada nubunda galaktikos“ planetariume. Gimnazijoje buvo organizuotos įvairios edukacinės veiklos: „Tatuiruočių magija“, „Kvapų akademija“, „Sniego gniūžtės“, „Protų kovos“, „Nevartok – pasiek daugiau!“, kalėdinis krepšinio turnyras bet tritaškių konkursas.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos ISK

Nuotrauka mokytojo Gintauto Našlėno 

Gruodžio 9–3 dienomis Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje būrys mokinių varžėsi ir gilino žinias Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) parengtame protmūšyje Pasaulinei AIDS dienai paminėti. Protmūšyje „AIDS geriau žinoti 19“ dalyvavo 110 II–III klasių mokinių. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, klausėsi VSP specialistės Vaidos Žlibinienės komentarų, kalbėjosi apie aktualias problemas ir džiaugėsi pagilinę žinias, susijusias su AIDS. Šios dienos tikslas –propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS.

ISK narė Emilija Ilginytė, IIIc kl. mokinė, protmūšio „AIDS geriau žinoti 19“ dalyvė

Nuotraukos VPS specialistės V. Žlibinienės

Šv. Kalėdų belaukdami dalinamės džiaugsmu ir šventine nuotaika

Gruodžio 11 d. V. Gaigalaičio globos namuose įvyko kalėdinis koncertas, kurį kaip ir kasmet inicijavo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos bendruomenė. Pilną salę žiūrovų mokiniai stebino įvairiausiais pasirodymais. Koncertą pradėjo daugkartinis respublikinių dainų festivalių bei švenčių dalyvis – merginų choras, vadovaujamas muzikos mokytojų J. Surblienės ir L. Rimkienės. Mokinės atliko keletą giesmių. Respublikinio meninio skaitymo konkurso genocido tema laureatas abiturientas Feliksas Uktveris skaitė ištrauką iš Icchoko Mero kūrinio „Lygiosios trunka akimirką“. Mokytojos A. Papievienės šokėjos atliko pramoginį, modernų šokį bei porą tautinių šokių. Žiūrovus sužavėjo jaunosios gimnazistės Gabijos Šataitės pasirodymas. Šventėje dalyvavo gimnazijos skudutininkų ansamblis, mokyklą garsinantis ne tik rajone, bet ir visoje šalyje. Vaikinai pagrojo keletą nuotaikingų kūrinių. Visus stebino ir jaunųjų dizainerių pristatyta kolekcija „Marių rankšluostėlis“, pelniusi antrą vietą nominacijoje „Etnokultūra“. Merginoms padėjo ruoštis mokytoja R. Batečko. Renginį užbaigė merginų choras, atlikęs klasika tapusias Kalėdines dainas. Šventėje kalėdinę dvasią skleidė ir teatras „Savi“ kartu su vadove S. Litviniene. Jie dalino skanius sausainius ir originalius atvirukus, kuriuos pagamino technologijų mokytojos Sigitos Šmitienės mokiniai. Renginį gražiais žodžiais praskaidrino vedėjai Areta Petrauskaitė, IIb kl. mokinė, ir Haroldas Žalūda, IIId kl. mokinys. Mokiniai ir mokytojai įžiebė kalėdinę šypseną senelių veiduose bei sulaukė be galo daug nuoširdžių padėkos žodžių.

 

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos bendruomenė šiluma bei jaukumu dalinasi su visais miesto gyventojais – gruodžio 12 d. gimnazijos merginų choras, vadovaujamas L. Rimkienės ir J. Surblienės, kalėdine dvasia užbūrė ir Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią. Mišiose mokinės giedojo giesmes, o vakarą užbaigė gerai žinomomis kalėdinėmis dainomis. Visoje bažnyčioje įsivyravo prieškalėdinė nuotaika, o gimnazijos choras buvo pakviestas dažniau atvykti į Dievo namus ir džiuginti susirinkusiųjų ausis ir širdis.

ISK narė Aušrinė Tverskytė, IVd kl. mokinė 


Matematikos „Protų kovos“ sujungė mokyklų bendruomenes

Gruodžio 5 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vyko Klaipėdos rajono 6–9 klasių mokinių matematikos konkursas „Protų kovos“, organizuotas Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus bei mūsų mokyklos matematikos mokytojų: Dalios Bendikienės ir Giedriaus Žemaičio. Išbandyti savo jėgas atvyko gausus būrys mokinių iš Gargždų, Endriejavo, Dovilų, Lapių, Veiviržėnų, Kretingalės ir Klaipėdos mokyklų. Protų mūšį sudarė keturi, vienas už kitą sudėtingesni turai. Mokiniai sprendė žodžių grandinėles, atsakinėjo į gyvenimiškus ir žaismingus klausimus, susijusius su matematikos mokslu: „Kokios geometrinės figūros pavidalo yra snaiges sudarantys ledo kristalėliai?“, „Kiek yra LR Seimo narių?“ ir pan.  Pirmąją vietą iškovojo komanda „Pi“ – svečiai iš Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos, antrąją – „Matematikiečiai“, atvykę iš Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijos, o dėl trečiosios vietos kovėsi Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos ir svečių iš Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos komandos. Tik keli papildomi klausimai lėmė svečių pergalę. Konkurso „Protų kovos“ vertinimo komisijos narė, buvusi „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinė, Klaipėdos universiteto lektorė ir matematikos doktorantė Marta Karaliutė teigė: nors matematika yra sudėtingas mokslas, bet mokiniai ja domisi ir būtina patirtimi dalintis tokiuose renginiuose, kurie neabejotinai sujungia rajono bendruomenes, kur galima puikiai praleisti laiką. Dėstytoja M. Karaliutė palinkėjo organizatoriams surengti panašų renginį ir vyresniųjų klasių mokiniams.

ISK narė Emilija Ilginytė, IIIc kl. mok.

Mokytojo Gintauto Našlėno nuotraukos