Gargždų „Vaivorykštės" gimnazija
 
 

 

Rugsėjo 21 d., šeštadienį, daugiau nei 150 pasaulio valstybių dalyvaus tarptautinės ,,Darom” akcijos inicijuotoje World Cleanup Day arba Pasaulinėje tvarkymosi dienoje. Bus tvarkomi nacionaliniai ir regioniniai parkai, miškai, ežerų ir upių pakrantės. Visi norintys gali registruotis el.a.https://www.facebook.com/events/3054549127951323/

Rugsėjo 20 d., penktadienį, daugiau nei 20 000 mokinių ruošiasi dalyvauti ,,Darom” organizuojamame Pasaulinės tvarkymosi dienos sąspietyje (flashmob'e). Mokiniai susikibs rankomis, padarydami gyvąją grandinę, panašią į Baltijos kelią. Daug mokyklų sąspietį organizuos centrinėse savo miestų vietose ir įtrauks gyventojus, vietinę valdžią, merus ir kitas organizacijas.„Mūsų tikslas, kad šis sąspietis taptų tradicija Lietuvoje ir vyktų kiekvienais metais Pasaulinės aplinkos valymo dienos proga. Kitais metais sieksime, jog dalyvių skaičius Lietuvoje viršytų 100 000. Labai tikimės kitais metais jį išplėsti ir į Latviją bei Estiją, taip pat ir į kitas pasaulio valstybes”, – sako ,,Darom” atstovė Dovilė Kuprytė. – ,,Itin aktyviai dalyvauja Lazdijų, Prienų, Jonavos, Kelmės mokyklos. Nemažai mokyklų sąspietį kuruoja šokių ir meno mokytojai, socialiniai pedagogai. Po renginio mokyklos atsiųs vaizdinę medžiagą ir fotografijas, iš kurių bus sukurtas specialus filmukas, kuris turėtų įkvėpti kitas pasaulio mokyklas prisidėti jau kitais metais”.

Pagarbiai,

Ignas Brazauskas

,,Darom” komanda 

Rugsėjo 14–21 d. gimnazijoje vieši 23 Švabacho gimnazijos mokiniai ir 3 juos lydintys mokytojai. Vizito metu svečiai dalyvaus pamokose, lankysis Kaune, Klaipėdoje, Telšiuose, Nidoje, Drevernoje ir Ventės Rage, dalyvaus edukaciniuose užsiėmimuose.

Koordinatorė anglų kalbos mokytoja Alina Kalinauskienė 


„Junior Achievement“ renginyje – genialios verslo idėjos

Liepos mėnesį Lilyje (Prancūzija) organizuotas Europos verslumo forumas sukvietė verslo, ekonomikos mokytojus, taip pat geriausias savo šalyse „Junior Achievement“ moksleivių bendroves pristatyti savo verslo idėjas. Apie forumo įspūdžius dalijasi Klaipėdos rajonui atstovavusi gimnazijos verslo mokytoja metodininkė Nijolė Ruginienė (žr. nuotrauką), asmeniškai pakviesta į renginį. Pasak mokytojos Nijolės Ruginienės, tarptautiniame forume pristatytos įvairios genialios verslo, aplinkosaugos idėjos: ekologiškos veido priežiūros priemonės, rankų darbo siuvinėti papuošalai, iš natūralių šiaudų pagaminti vienkartiniai gėrimų šiaudeliai, cilindrinis filtras, kaupiantis ir šalinantis atliekas vandenyne. „Ir Lietuvoje verslumo ugdymas auga. Verslo, verslumo pamokos padeda jaunuomenei tapti pranašesne darbo rinkoje: jie geba greitai prisitaikyti, generuoti idėjas, mąstyti kritiškai ir novatoriškai, rizikuoti, apskaičiuoti siekių naudą“, – pasakoja mokytoja.

„Vaivorykštės“ gimnazija jau 12 metų bendradarbiauja su Lietuvos „Junior Achievement“, kuri rengia verslo programas, respublikinius bei tarptautinius verslo ir verslumo čempionatus. Galima džiaugtis gimnazijos mokinių pasiekimais: verslo čempionatuose mokiniai pristato verslo planus ir užima prizines vietas. Gimnazistai įgyja Lietuvos „Junior Achievement“ ekonomikos ir verslo diplomus su pagyrimu, dalyvauja ir tarptautiniame verslumo egzamine, kuriame turi galimybę būti apdovanoti Europoje pripažįstamais sertifikatais.

IVf klasės mokinė Gabrielė Čiunkaitė 


KĄ VEIKTI PO PAMOKŲ?

Rugsėjo 3 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje antroji pamoka vyko neįprastai, netradiciškai – mokiniai dalyvavo neformaliojo vaikų švietimo programų ir projektų mugėje, kur turėjo galimybę pasirinkti, ką pagal savo poreikius ir pomėgius veikti po pamokų. Būrelių, projektų vadovai ir jų mokiniai pasakojo, rodė, kuo domėjosi praeitais mokslo metais, džiaugėsi laimėjimais, pasiekimais ir kvietė gimnazistus prasmingai leisti savo laisvalaikį. Visus, kas dar neapsisprendė, kviečiame pasidomėti gimnazijos būrelių ir projektų pasiūla – sąrašas yra I aukšto foje (prie TV).

Informacijos sklaidos klubas

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras įvairių tipų vaikų ugdymo įstaigų bendruomenes kviečia dalyvauti iniciatyvoje „Aktyviai, draugiškai, sveikai“. Tai savanoriškas Lietuvos mokyklų bendruomenių renginys, kurio tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą. Į šią iniciatyvą įsitraukė ir mūsų gimnazijos bendruomenė. Iniciatyvą vykdysime 2019 metais rugsėjo–spalio mėn., kiekvieną savaitę skirdami vienai sveikatinimo temai: vitaminų svarbai, asmens saugumui, higienai, priklausomybių prevencijai, augintiniams, judėjimui, pagalbai kitiems. Pirmą rugsėjo savaitę gimnazijos bendruomenė vaišinasi obuoliais, jų sultimis, dalijasi informacija apie vitaminų svarbąKviečiame ją kūrybiškai paminėti ir pamąstyti apie raštingumo reikšmę, įtaką mūsų gyvenime. Savo mintimis apie raštingumą XXI amžiuje pasidalijo žymūs, garbūs ir išmintingi Lietuvos žmonės. Paskaitykite http://unesco.lt/news/archives/1587.

Gimnazijos mokytojai 

DŽIAUGIAMĖS NAUJŲ MOKSLO METŲ PRADŽIA!

Saulėtą, gražų rugsėjo 2-osios rytą į Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją rinkosi mokiniai, jų tėvai ir mokytojai paminėti Mokslo ir žinių dieną. Gimnazijos bendruomenę nuoširdžiai sveikino ir sėkmės linkėjo gausus būrys svečių: Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Gotlibienė ir vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Adelija Radžienė, rajono Savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė, Gargždų miesto seniūnas Saulius Bakšinskas, parapijos klebonas kan. Jonas Paulauskas. Naujoji gimnazijos direktorė Ona Sturonienė džiaugėsi XXIII gimnazijos abiturientų laidos pasiekimais, brandos egzaminų rezultatais ir linkėjo visai gimnazijos bendruomenei tolerancijos, geranoriškumo ir darnos. Šventės nuotaiką pagyvino gimnazijos mokinių prezidentūros sveikinimas ir abiturientų suvaidintas vaizdelis pagal Vytauto V. Landsbergio kūrinį „Obuolių pasakos“. Tradiciškai nuskambėjus skambučiui klasių vadovai savo kabinetuose vedė pirmąją naujų mokslo metų pamoką.    Informacijos sklaidos klubas

Informacijos sklaidos klubas 

Jeigu nori susirasti draugų, keliauti, tobulinti užsienio kalbos žinias ir smagiai praleisti laiką, prisijunk prie projekto „Draugystė su Švabacho menų gimnazija“, kuris gimnazijoje įgyvendinamas rugsėjo 14–21 d. Projekto metu mokiniai gyvena šeimose, kurios rūpinasi svečių nakvyne ir maitinimu (mokiniui, kuris priima svečią, ekskursijos nemokamos). Beje, mokiniai, priėmę projekto partnerius, turi pirmenybę kitais metais keliauti į Vokietiją (už kelionę reikia mokėti).

Jeigu turi galimybę priimti svečią ir norėtum dalyvauti projekte, kreipkis į projekto koordinatores – anglų kalbos mokytojas Aliną Kalinauskienę (kab. 304a) ir Editą Girgždienę (kab. 307). 


Etikos mokytoja Ilma Agajan dalyvavo dešimties dienų seminare-stažuotėje Yad Vashem – tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje, Izraelyje. Seminarai Lietuvos mokytojams ir švietimo darbuotojams vyksta įgyvendinant bendradarbiavimo sutartį tarp Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti ir Yad Vashem. Studijos apėmė 4 pagrindines temas: 1) žydų istoriją, kultūrą ir politiką iki Antrojo pasaulinio karo; 2) Holokaustą; 3) šiuolaikinę Izraelio politiką, švietimo sistemą ir 4) praktinius-metodinius užsiėmimus, kuriuose nagrinėta, kaip reikėtų dėstyti Holokausto temą Lietuvos mokyklose. Paskaitas skaitė žymūs judaistikos mokslininkai – dr. Z. Dashevsky, dr. I.Lurie, dr. A.Zeltser, dr. M. Juškovskij . Jie atskleidė turtingą žydų istorijos, literatūros, muzikos ir meno pasaulį, egzistavusi Europoje iki Antrojo pasaulinio karo. Holokausto specialistai prof. J. Bauer, dr. A. Šneer ir D. Romanovsky nagrinėjo antisemitizmo atsiradimo priežastis Europoje, atskleidė vokiečių nacių ideologiją ir vykdytą politiką nukreiptą prieš žydus bei analizavo ir lygino žydų persekiojimo, nacių getų kūrimo ir masinio žydų naikinimo ypatybes okupuotuose Vidurio ir Rytų Europos kraštuose. Praktinius užsiėmimus vedė mokslininkai-metodininkai N.Sigal, O.Duke, M.Pollak-Rosenberg, I.Engert, kurie naudodami įvairias vizualines-metodines priemones parodė, kaip galima nagrinėti holokausto klausimus ne tik moderniose auditorijose, bet ir muziejuose, įvairiose memorialinėse Yad Vashem vietose. Praktinių užsiėmimų metu išryškėjo aiški tendencija, jog norint pradėti kalbėti apie Holokaustą įvairiose valstybėse, būtina pateikti žydų, kaip tam tikros valstybės tautinės mažumos, kultūros istoriją iki Antrojo pasaulinio karo, kad būtų suvokta, koks žmogiškasis ir kultūrinis žydų paveldas buvo sunaikintas ir prarastas Europoje, siekiant jog ateityje būtų išvengta skaudžių genocido proveržių. Studijų metu su Holokaustą išgyvenusiu liudininku litvakuY.Shohat ir kitais dėstytojais aktyviai buvo diskutuojama bei ieškoma atsakymų į tokius rūpimus klausimus: kur buvo Dievas Holokausto metu, ar galėjo Holokaustas įvykti ir be Hitlerio, ar antisemitizmas amžinas, kaip pasikeitė Gėrio ir Blogio samprata po Holokausto ir kt. Seminaro metu taip pat buvo organizuojamos pažintinės ekskursijos po Izraelį, aplankyta Lietuvos ambasada Tel Avive ir nuoširdžiai diskutuota su ambasadoriumi Edminu Bagdonu.Seminaro-stažuotėje įgytos žinios ir naujos kompetencijos bus itin naudingos kalbant mokiniams ne tik apie Holokaustą, jo pasekmes, aptariant skaudžius Lietuvos istorijos puslapius, bet ir kalbant apie kitų tautų kultūrą, tradicijas, kasdienį gyvenimą. Plačiau apie tarptautinę Holokausto studijų mokyklą Yad Vashem žr. http://www.yadvashem.org.