Gargždų „Vaivorykštės" gimnazija
 
 

     Klaipėdos rajono savivaldybė ruošiasi įgyvendinti savanoriškos veiklos tarnybą. Jaunimui tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti bei  išbandyti save ir įgyti profesinės patirties. Veikla skirta visiems jaunuoliams nuo 14 iki 29 m. Jaunuolis įsipareigoja savanoriauti ne mažiau kaip 6 mėnesius pasirinktoje organizacijoje ir ne mažiau kaip 40 val. per mėnesį (ne mažiau kaip 2 val. per savaitę). Bus įvertinamos gautos kompetencijos ir Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išduos įgytas kompetencijas  patvirtinantį dokumentą. Planuojama, kad nuo 2020 metų stojant į aukštąsias mokyklas už fiksuotą atliktą savanorišką veiklą ir įgytas kompetencijas bus pridedama 0,25 balo.  Jei esi jaunas žmogus ir susidomėjai savanoryste, parašyk jaunimo reikalų koordinatorei  adelija.radziene@klaipedos-r.lt  Kviečiame užpildyti anketą:

https://docs.google.com/forms/d/1IPK4j-R5MD5CAJ1I42-PkfsBkjAlfpWVVUN_-7RWSG0/edit?usp=sharing

Gegužės 29 d., 13 val. Švietimo centre, Kvietinių g. 30,  vyks mokymai būsimiems savanoriams bei susitikimas su savanorius priimančių organizacijų kuratoriais. Paskubėk registruotis tel. 8 686 30736 arba el. p. adelija.radziene@klaipedos-r.lt


„Vaivorykštės“ gimnazijos IIIa klasės mokiniai Aistė Vengalytė ir Rokas Liutvinas dalyvavo mokymuose „LEADER PROJEKTŲ VERSLO PLANŲ RENGIMAS“ Vėžaičių konferencijų centre. Mokiniai sužinojo, kaip parengti ir vertinti verslo planą.

Verslo ir vadybos mokytoja Nijolė Ruginienė 

KVIETIMAS prisijungti prie Kaimynų dienos, kuri pasitinka mūsų valstybės atkūrimo šimtmetį ir ragina visus šalies gyventojus susiburti bendrai veiklai, pasisėdėjimui ar šventei ir taip drauge kurti šaunesnę Lietuvą.

Mes jau pakvietėme savo kaimynus vakarienei atšvęsti kartu Lietuvos gimtadienį, prisijunk ir Tu! VALI00! Daugiau informacijos prisegtuke arba www.kaimynudiena.lt 


 The Duke of Edinburgh’s International Award (DofE apdovanojimai) yra pasaulyje gerai žinoma jaunimo mokymosi iš patirties programa, ugdanti atsakingus piliečius ir suteikianti praktinių įgūdžių. Bronzos ir Sidabro ženkleliams pasiekti jaunuoliai turi įvykdyti keturias pasirinktas veiklas: lavinti įgūdžius, užsiimti aktyvia sportine veikla, teikti paslaugas bendruomenei ir eiti į žygį gamtoje. Plačiau skaitykite (Veikla-> Šalies ir tarptautiniai projektai)  

DofE programos koordinatorė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Danutė Mockienė 

Iniciatyva „Atgal į mokyklas“

Europos dieną mūsų mokykla prisijungė prie Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos (URM) jau tradicine tampančios iniciatyvos „Atgal į mokyklas“.

URM diplomatai ir kitų valstybės institucijų atstovai, dirbantys Europos Sąjungos klausimais, vyksta į Lietuvos mokyklas ir veda pamoką apie Europos Sąjungą. Vienai dienai jie tampa mokytojais, galinčiais jaunajai kartai smagiai ir įdomiai papasakoti, kas yra Europos Sąjunga, kuo narystė joje svarbi ir naudinga Lietuvai, ką reiškia būti ES piliečiu, kokios svarbiausios ES aktualijos. Mūsų gimnazijoje su mokiniais bendravo URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento direktoriaus pavaduotojas Artūras Vazbys.

 „Atgal į mokyklas“ – visos ES mastu vykdomas projektas. Jo tikslas – atkreipti jaunimo dėmesį į Europos Sąjungą, skatinti domėjimąsi europinėmis temomis, pakviesti dalyvauti Europos dienos minėjimo renginiuose.

Etikos mokytoja Ilma Agajan

Fotografavo Gintautas Našlėnas 

SVEIKINAME Europos egzamino pirmo etapo (II–IV kl.) ir bandomojo Europos egzamino (I kl.) nugalėtojus ir prizininkus!

I vieta – Austėja Kausteklytė, Ic kl.; II vieta – Aivaras Armalis, If kl.; III vieta – Linas Peškys, Ia kl.

ir Ugnius Gabšys, Ia kl.

I vieta Dominykas Špelveris, IVf kl., Lukas Rimkus IIf kl. ir Eidenis Kasperavičius, IIa kl.; II vieta – Žanas Zabielius, IIa kl.; III vieta – Julija Bendikaitė, IIf kl.

2-ame etape dalyvaus II f kl. mokinys Lukas Rimkus.

                       Egzamino organizatorė geografijos mokytoja Jurga Venckauskienė

SVEIKINAME

Klaipėdos rajono diktanto konkurso nugalėtojas – Mariją Stalmokaitę, Ia (lietuvių kalbos mokytoja Zofija Vaitkuvienė) ir Gretą Kvietkutę, IIc (lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Buivydienė). 


„Demokratijos paieškos“ Gargžduose

 

            Tris dienas gimnazijos mokiniai bei rajono jaunimas, padedami projekto „Demokratijos paieškos“ iniciatoriaus Audriaus Lauručio, plušo, diskutavo, sprendė Jaunimo politikos problemas.

            Pirmąją dieną kaimo turizmo sodyboje „Gribžė“ žaidėme susipažinimo žaidimą „Bingo“. Menkai ar visiškai nepažįstamų žmonių reikėjo klausti, ar esi apkeliavęs daugiau nei vieną žemyną, ar moki daugiau nei dvi užsienio kalbas. Šis žaidimas reikalavo vikrumo, komunikabilumo – savybių, kurios vėliau tapo svarbia šia projekto dalimi. Po tokio žaidimo kibome į rimtesnius darbus: kalbėjome, ko trūksta jaunimui ir ką reiktų keisti, kad Klaipėdos rajono jaunimas būtų veiklesnis. Vakare žaidėme krepšinį, tinklinį, badmintoną, stalo žaidimus, grožėjomės sodybą supančia gamta.

            Antroji diena – projekto įkarštis. Sekmadienis – poilsio diena, tačiau mokiniai neturėjo galimybės atsipūsti, nes reikėjo atlikti begalę užduočių. Reikėjo pastatyti platformą, ant kurios nukritęs kiaušinis nesudužtų. Deja, tai padaryti pavyko tik vienai komandai. Vėliau reikėjo atsakyti į klausimą, kur jaunimas Klaipėdos rajone leidžia laisvalaikį, užrašyti ir nupiešti šias vietas. Paaiškėjo, kad tikrai būtų kvaila sakyti, jog tokių vietų turime mažai. Dienai įsibėgėjus, teko viena iš sunkiausių užduočių: eilės tvarka sudėlioti regiono ir nacionalinio lygmens institucijas, kurias reikia įveikti įgyvendinant projektą. Sužinojome, jog yra daugybė institucijų, į kurias galime kreiptis, kad mūsų idėjos būtų įgyvendintos. Po šios užduoties mums patiems teko spręsti, ko trūksta Klaipėdos rajone, ir parengti projektą. Idėjų sulaukta visokiausių: nuo „Diena su profesija“ ir „Gargždų parko atgaivinimas“ iki „Sulčių-pokalbių baro“. Vakarą užbaigėme virtualios realybės žaidimais aptardami, ką  galėtume pritaikyti gyvenime. Trečiąją dieną grįžome į gimnaziją ir dalyvavome orientacinėse varžybose.

             Toks projektas vertingas visomis prasmėmis: ne tik daugiau sužinojome apie verslumą, jaunimo politiką, bendravimą, bet taip pat ugdėmės kūrybiškumo, bendradarbiavimo gebėjimus, susiradome naujų draugų. Šios patirtys pravers ne tik mokykloje – jas galėsime panaudoti ir kasdieniniame gyvenime.

Gabrielė Čiunkaitė 

gimnazijos mokinių prezidentūros narė

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje vyko jaunųjų rūbų dizainerių konkursas-festivalis ,,Kitokia  mada“. Neformali jaunimo grupė įgyvendino projektą „30 metų madingi“, skirtą „Vaivorykštės“ gimnazijos 30-mečiui. Renginys mūsų mieste vyko septintą kartą, jo organizavimu rūpinosi gimnazijos dailės mokytojai Joana Lukienė, Rita Batečko ir Gintautas Našlėnas. Šiais metais sulaukėme 25 kolektyvų (apie 250 jaunuolių) iš Klaipėdos, Plungės, Tauragės, Žadvainių, Endriejavo, Radviliškio, Šakių ir Kretingalės.  

Labiausiai vertinimo komisiją nustebino Plungės ,,Ryto” pagrindinės mokyklos kolekcija ,,ALL THAT JAZZ“ ir išskirtinės kolekcijos ,,HABITUS” dizainerė 10 klasės mokinė Kristina Petkutė iš Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos. Radviliškio ,,Lizdeikos” gimnazijos mokinių  kolekcijai „INTERPRETACIJA – tautinis kostiumas 2018” skirta 3-ioji vieta. Už tautinių elementų panaudojimą 1-oji vieta skirta kolekcijai ,,Marių rankšluostėlis” (Gargždų ,,Vaivorykštės” gimnazija), 2-oji vieta – kolekcijai ,,ETNO KLOSTĖS” (Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija), 3-ioji vieta –  kolekcijai ,,DIEVŲ MIŠKAS” (dizainerė Laura Jurkaitytė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos abiturientė).

Emilija Ilginytė, gimnazijos informacijos sklaidos klubo narė

Nuotraukos Gintauto Našlėno
SVEIKINAME IIIg klasės mokinį Robertą Macių, kuris Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga apdovanotas Savivaldybės padėka ir atminimo dovana už kūrybiškumą. Gimnazistas tapo Klaipėdos rajono mokinių rašinių konkurso apie gimtąjį kraštą nugalėtoju ir buvo apdovanotas už įtaigų sugrįžimo į gimtąjį kraštą meninį įprasminimą rašinyje „Sugrįžti turi ne tik paukštis“. Roberto ir kitų gimnazistų rašinius galima perskaityti: https://www.klaipedos-r.lt/go.php/lit/Cia/1)

Gimnazijos informacijos sklaidos klubas


Dėl ugdymo proceso organizavimo 2018 m. gegužės 28–29 d. ir birželio 1 d.
Dėl ugdymo 05-28.doc (40KB)
Dėl ugdymo proceso organizavimo 2018 m. gegužės 28–29 d. ir birželio 1 d.
Dėl ugdymo 05-28.doc (40KB)


KVIETIMAS
varžytis dėl Klaipėdos rajono talento vardo ir laimėti net 300 Eur vertės piniginį prizą.
Nuostatai.doc (73KB)
KVIETIMAS
varžytis dėl Klaipėdos rajono talento vardo ir laimėti net 300 Eur vertės piniginį prizą.
Nuostatai.doc (73KB)

HSBC Global Banking and Markets Londone darbuotojas, buvęs mūsų abiturientas Laurynas Gadeikis grįžo į mokyklą turėdamas tikslą padiskutuoti su vyresniaisiais gimnazistais karjeros klausimais, išgirsti jų nuomonę, pasidalyti savo įžvalgomis. Pozityus požiūris į gyvenimą, puikiai valdomas įtaigus žodis, gebėjimas čia ir dabar modeliuoti kiekvieno jaunuolio būsimą karjerą, taiklūs pavyzdžiai ir patarimai sužavėjo gimnazistus. Kelti tikslų kartelę kuo aukščiau, nebijoti rizikuoti, suklupus nepasiduoti  –  tokie Lauryno patarimai visiems gimnazijos mokiniams, nebijantiems sunkumų ir iššūkių

„Jeigu žodžiai yra žmonių kūnai, tai dar daugiau jie yra žmonių sielos.

Aš girdžiu tave kalbant ir galiu pasakyti, kas tu esi.“ Justinas Marcinkevičius

KVIETIMAS

Lietuvių kalbos savaitės renginiai

Gegužės 7 d. –  kalbomūšis.

14 val. vyks Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos paminėjimas Gargždų kultūros centre. Mokinių, dalyvavusių rašinių apie gimtąjį kraštą konkurse, apdovanojimai; susitikimas su poetu ir publicistu, reklamos ir muzikos kūrėju Žygimantu Kudirka; mokiniai dalyvaus kūrybinėse dirbtuvėse.

Gegužės 8 d. – konferencija-srautinė pamoka ,,Abiturientai – antrokams“.

Gegužės 11 d. – dalyvavimas Klaipėdos krašto mokinių meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkurse-šventėje ,,Lietuviško žodžio šviesoje“.

Gegužės 17 d. 13 val. mokyklos aktų salėje vyks renginys ,,Aš – kūrėjas“, skirtas gimnazijos 30-mečiui.

Gimnazijos lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė 

Jančauskas Dainius (IIIa kl.), Kasperavičius Eidenis (IIa kl.), Kundrotas Justas (Id kl.), Liutvinas Rokas (IIIa kl.) ir Rimkus Lukas (IIf kl.) dalyvavo Klaipėdos miesto jaunųjų matematikų komandinėse varžybose mokytojų Stasės ir Juozo Kukulskių taurei laimėti. Gimnazistų matematikos mokytoja Dalia Bendikienė.

KVIETIMAS mokinius dalyvauti nacionaliniuose jaunimo pilietiškumo apdovanojimuose „Tėvyne mūsų“: prisiminti gerus darbus ir pasidalinti su Lietuva iki gegužės 20 d. užregistruojant paraišką projekto svetainėje www.tevynemusu.lt

IId klasės mokinės Kamilė Azlauskaitė ir Greta Girtaitė (mokytoja metodininkė Jolita Višinskienė) dalyvavo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje vykusioje Žemaitijos regiono gamtos mokslų mokinių tiriamųjų darbų konferencijoje ,,Sužinok daugiau“. Gimnazistės pristatė tiriamąjį darbą ,,Gargždų apylinkių oro kokybės stebėsena remiantis bioindikatoriais“. Buvo įdomu klausytis Klaipėdos universiteto Jūrų technologijų ir gamtos mokslų fakulteto ekologijos ir aplinkosaugos doktorantės Donatos Overlingės (pranešimas ,,Pasaulis biologo akimis“), kitų mokinių pranešimų ir dalyvauti tiriamųjų darbų refleksijoje. 
SVEIKINAME!

Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurse gimnazijos ketvirtokai – Vismantė Gindulytė, Gintautė Rusteikaitė, Akvilė Žiliūtė, Martynas Martišauskas, Tomas Dzedulionis, Eimantas Jančauskas, Kristupas Polekauskas – laimėjo II laipsnio diplomą. 

Mokinius konkursui paruošė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rasa Rusteikienė. 

Gimnazijai suteiktas „eTwinning“ kokybės ženklelis

Congratulations on the success of your school obtaining the award of the eTwinning School Label 2018–2019. It is a great achievement by all the eTwinning team in your school and an example to all schools in the eTwinning Community.

Raminta Birgėlienė

Informacinių technologijų mokytoja

eTwinning koordinatorė Kauno/Klaipėdos regioneSVEIKINAME!

Gimnazijos informacijos sklaidos klubo nariai buvo paskelbę konkursą – šūkio, kviečiančio į gimnaziją, kūrimą. Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems už dalyvavimą ir skelbia darbus, kurie pelnė daugiausiai skaitytojų simpatijų:


,,Jei nori būt šaunus,

Eik gimnazijos keliu!

,,Vaivorykštė“ pilna spalvų

Tiek pat, kiek šypsenų plačių!“

Eva Vaičekauskaitė, IIIc klasė

,,Vaivorykštė“ mūsų spalvinga,

Nuotaikinga ir protinga!

Čia atėjęs nesuklysi

Ir gyvenime nepasiklysi.“

Margarita Mockutė, IIIc klasė 

,,Vaivorykštė“ – jėga,

Geriausia mokykla.

Ji tikras pavyzdys –

Ne vienas pasakys.“

Nailas Gindrėnas, Ia klasė

Skaitykite šventinį ,,Pasuolės" numerį, skirtą gimnazijos 30-mečiui
44_numeris.pdf (1.19MB)
Skaitykite šventinį ,,Pasuolės" numerį, skirtą gimnazijos 30-mečiui
44_numeris.pdf (1.19MB)

Balandžio 20 dieną pirmokai gimnazistai Edvinas Putrius ir Rugilė Žvirblytė bei biologijos mokytoja metodininkė Raimonda Mankevičienė dalyvavo Klaipėdos universiteto  JMM užsiėmime ,,Gėlavandenių ir jūrinių bentosinių bestuburių įvairovė ir vystymasis“. Mokiniai pagilino teorines žinias ir dalyvavo mokslinėje praktinėje veikloje: preparavo organizmus ir stebėjo juos pro mikroskopą.

SVEIKINAME!

IIf klasės mokinys Lukas Rimkus dalyvavo XXVIII-oje respublikinėje 10–12 kl. istorijos olimpiadoje. Įveikęs 52 finalo dalyvius, Lukas, vienas jauniausių olimpiados dalyvių,  pateko į geriausiai išmanančių Lietuvos istoriją  superfinalo dvidešimtuką. Gimnazisto istorijos  mokytoja Ingrida Jančauskienė. TOP 10

GERIAUSI MOKINIAI PAGAL PASIEKIMŲ VIDURKIUS

2017–2018 M. M.

2 SIGNALINIS PUSMETIS


SVEIKINAME!


Kasperavičius Eidenis

Rimkus Lukas

Špelveris Dominykas

Stalmokaitė Marija

Kvietkutė Greta

Eringis Herkus

Paulauskaitė Ema

Bendikaitė Julija

Jenkutė Evita

Vaitkus Rokas

Gabrielė Čiunkaitė (IIf) užėmė pirmą vietą respublikiniame  9–10 (I–II) anglų kalbos konkurse ir laimėjo galimybę susitikti su Didžiosios Britanijos ambasadore Lietuvai tradicinės angliškos popiečio arbatėlės.

KVIETIMAS

dalyvauti 11-ajame „Vilties bėgime - Maratone“. Gausiausią komandą subūrusios klasės laukia apdovanojimas – Nike sportiniai bateliai (kiekvienam klasės nariui). Registruotis svetainėje www.viltiesbegimas. lt 


SVEIKINAME

Lietuvos mokinių fizikos olimpiadoje Antanas Butkus (Ia) užėmė 3-iąją vietą. Gimnazisto fizikos mokytojas Romanas Rimkevičius. 

KVIETIMAS

Mokinius, norinčius dalyvauti projekte „Draugystė su Švabacho menų gimnazija“ ir rugsėjo mėn. vykti į Vokietiją, kviečiame kreiptis į anglų kalbos mokytojas Aliną Kalinauskienę (304a kab.) ir Editą Girgždienę (307 kab.). 

Lietuvos mokyklų žaidynių Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų šaškių varžybose, įveikusi visus tris varžovus, nugalėjo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos komanda: Danielius Raudys (kapitonas), Rokas Liutvinas, Mantas Kerpė ir Gertrūda Žemgulytė. Gimnazistų treneris – kūno kultūros mokytojas metodininkas Valentas Marcinkevičius. Nugalėtojų laukia respublikinės finalinės varžybos Marijampolėje. 

Matematika iš amžių glūdumos

            Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijos matematikai: Bambalaitė Monika, IIIa kl., Butkus Antanas, Ia kl., Danielkutė Solveiga, IIb kl., Jančauskas Dainius, IIIa kl., Dargytė Viltė, IIb kl., Stalmokaitė Marija, Ia kl., dalyvavo Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos organizuotoje konferencijoje „Matematika iš amžių glūdumos. Senovės Graikija”. Viltė ir Solveiga skaitė pranešimą „Geometrinių kūnų pradmenys bei skaičiavimo filosofijos pradžia Antikos laikais”. Klausydami kitų dalyvių pasisakymų, mokiniai sužinojo apie Senovės Graikijos matematinės minties puoselėtojus ir skleidėjau, kūrybingai prisistatė savo kolegoms ir varžovams iš Nidos, Palangos ir Klaipėdos, dalyvavo matematikos viktorinoje – suko galvas, kaip Talis skaičiavo piramidės aukštį. Dalyviams įteikti originalūs atminimo prizai ir saldžios dovanėlės.

             Galime pasidžiaugti, kad populiarėja mokymasis tyrinėjant, eksperimentuojant, atrandant ir išrandant, kuriant ir bendraujant su mokymosi partneriais. Mokiniai gavo naudingos informacijos naujoms idėjoms.  

                                               Matematikos mokytoja metodininkė Dalia Bendikienė

Klaipėdos universiteto 5-ojoje respublikinėje mokslinėje mokinių konferencijoje „Tolerantiška mokykla – saugi visuomenė“ pranešimą „Darbas vasarą: prarastos iliuzijos, įgytas savarankiškumas ar ateities karjeros pamatai?“ pristatė jaunieji mokslininkai – IIf klasės mokiniai Erika Greivytė ir Henrikas Sadauskas. Vertinimo komisija šį darbą apibūdino kaip mokslišką, originalų,  išsamų ir apdovanojo nominacija „Geriausias 2018 m. pranešimas“. Mokinius ruošė etikos mokytoja ekspertė Ilma Agajan. 


Ar kada susimąstėte, kaip ES parama ir investicijos pakeitė Jūsų miestą?               Nuo balandžio mėn. Lietuvos mokyklose vyks protų mūšiai „Atrask ES Lietuvoje“, skirti susipažinti, pasidomėti ir „pačiupinėti“ ES investicijų teikiamą naudą. Visą projekto vykdymo laikotarpį veiks internetinė viktorina, kuri bus rimta pagalba bei mokomoji priemonė besiruošiantiems protų kovoms. Projektas „Atrask ES Lietuvoje“ finansuojamas iš ES struktūrinių fondų lėšų, tad visos projekto veiklos  nemokamos.

Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos tarybos PADĖKA gimnazijai už geranorišką bendradarbiavimą, neišblėstantį norą domėtis istorija ir tradicijų puoselėjimą.


KVIETIMAS dalyvauti piešinių, fotografijų ir video darbų konkurse „5 pajūrio spalvos“.
Konkurso_5_pajurio_spalvos_nuostatai.pdf (201.46KB)
KVIETIMAS dalyvauti piešinių, fotografijų ir video darbų konkurse „5 pajūrio spalvos“.
Konkurso_5_pajurio_spalvos_nuostatai.pdf (201.46KB)

Projektas „Kalbamės apie Holokaustą mokykloje – 2018“

Tolerancijos ugdymo centro kvietimu gimnazijoje lankėsi Austrijos organizacijos „Gedenkdienst“ (liet. Atminties tarnyba), skiriančios dėmesį nacionalsocializmo priežastims ir padariniams, savanoris Gregor Ladler. Ši organizacija nuo 1992 m. siunčia savanorius vieneriems metams į šalis, kuriose naciai ir jų bendrininkai vykdė nusikaltimus. Motyvuoti ir Holokausto istorijos žinių turintys šios organizacijos jaunuoliai kasmet atvyksta ir į Vilnių savanoriauti Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje. Paskaitoje „Holokaustas Lietuvoje“ dalyvavę ketvirtokai gimnazistai buvo supažindinti su Holokausto Lietuvoje istorija, diskutavo tokiomis temomis kaip stereotipai, propagandos vaidmuo, dalyvavimo Holokauste priežastys ir t.t. Praktinio užsiėmimo metu gimnazistai susipažino su įvairių rūšių stereotipais ir jų sklaida bei išankstinėmis nuostatomis prieš žydus. Abu užsiėmimai vyko anglų kalba. 

Velykų belaukiant

             Gamtai bundant iš po žvarbios žiemos gniaužtų ir saulutei vis drąsiau šviečiant, mūsų širdys taip pat prisipildo šilumos, kuria trokštame dalintis su kitais. Tai daryti tikrai nėra sunku ir sudėtinga.

             Po pamokų keletas IIb ir IIc klasių mokinių drauge su klasių vadovėmis Edita Girgždiene ir Raimonda Mankevičiene keliavo į V. Gaigalaičio globos namus pabendrauti su senjorais. Taip įgyvendiname socialinio - emocinio ugdymo programos ,,Raktai į sėkmę“ vieną iš tikslų – savanorystę. Prieš tai, žinoma, apgalvojome ir intensyviai ruošėmės išvykai: mokiniai pademonstravo kūrybingumą kurdami atvirukus, atnešė savo keptų pyragėlių, rinko medžiagą apie Velykų tradicijas, domėjosi pranašystėmis.

             Globos namuose mus svetingai pasitiko senjorai ir šiltai priėmė į savo ratelį. Dalinomės kiaušinių marginimo patarimais, klausėmės jaudinančių senelių pasakojimų apie jų vaikystę, skambėjo linksmos dainos bei giesmės. Po valandėlės malonaus šnekučiavimosi už šiltą sutikimą atsidėkojome dovanėlėmis. Visų veiduose švytėjo skaisčios šypsenos. Tikrai įsitikinome gerumo stebuklu.

Solveiga Danielkutė,

 Gargždų ,,Vaivorykštės“ IIb klasės gimnazistė

Nuotraukos Jovitos Paulikienės 

Sėkmingas iššūkis

             IVf klasės mokinys Dominykas Špelveris pirmasis gimnazijos istorijoje pasirinko rašyti brandos darbą. Gimnazistas iš aliejingųjų augalų: saulėgrąžų, rapsų, kukurūzų, susistetino biodyzeliną. Brandos darbo vertintojai puikiai įvertino Dominyko darbą. Jo chemijos mokytoja Asta Vaišnoraitė. 

Gimnazistai mokosi gyventi kitaip

 

              Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos pirmokai kartu su klasių vadovėmis aktyviai įsitraukė į jau trečius metus gimnazijoje vykdomą SEU programą ,,Raktai į sėkmę“ ir vieni kitiems vedė užsiėmimus patyčių prevencijos temomis. Mokinia, ruošdamiesi akcijai, atsakingai planavo: iš pradžių diskutavo, kokios problemos aktualiausios mūsų bendruomenėje, vėliau numatė būdus toms problemoms spręsti ir asmenis, kurie galėtų padėti. Taip gimė mintis, kad apie patyčias kalbėtų mokiniai mokiniams. Gimnazistai pritarė, kad informacija, kurią  išgirsta iš savo bendraamžių, jiems įdomiausia ir lengviausiai įsimenama. 

              Mokiniai, pasitelkdami įvairias darbo formas, aktyviuoius metodus, vieni kitus mokė, kaip atpažinti patyčias, ką daryti, kad jas sustabdytume, jautriai kalbėjo, kokios skaudžios gali būti mūsų abejingumo pasekmės. ,,Klasės valandėlėje klausėmės, kas yra patyčios, kodėl jos atsiranda ir kaip būtų galima jų išvengti. Apie patyčias žinojome ir anksčiau, tačiau mokiniai kalbėdami leido dar labiau pamąstyti apie tai, kas vyksta aplink. Kad būtų dar įdomiau, visi kartu atlikome testą – pagal pateiktas situacijas ir atsakymus turėjome nuspręsti, kaip derėtų elgtis pastebėjus patyčias, ir pasirinkti, mūsų nuomone, tinkamiausią atsakymą. Po testo gavome Vaikų linijos korteles. Kadangi labai mažai sakome komplimentų, žaidėme tokį žaidimą: turėjome pasirinkti žmogų ir sakydami komplimentą mesti siūlų kamuolį. Galiausiai, kai visi pasakė bent vieną komplimentą bet kuriam klasės draugui, susidarė didžiulis tinklas. Po įvairios veiklos atsakėme į klausimus, kurie buvo susiję su grupės pristatymu. Tokia pamoka mums visiems labai patiko ir sakome nuoširdų ačiū Ie klasės mokiniams“, -- įspūdžiais pasidalino If klasės mokinės Samanta Stankutė ir Gertrūda Žemgulytė. Kai kuriose klasėse apie patyčias su mokiniais kalbėjosi gimnazijos socialinė pedagogė Liudmila Bakanovaitė.

              Pirmų klasių gimnazistai, apibendrindami klasės valandėlę ,,Gyvenimas be patyčių“, svarstė: mokymosi tarnaujant metodas suteikia galimybę darant svarbius darbus bendruomenės labui labai daug išmokti patiems.

Rūta Lukošienė, gimnazijos psichologė

Nuotrauka Charlotte Gedile Girgždis, Ia kl.

SVEIKINAME

Klaipėdos rajono 5–12 klasių mokinių dailyraščio konkurso nugalėtojus!

Julija Bendikaitė (If) ir Irmantas Šaltupis (IVf) užėmė 1-ąją vietą.

Gimnazistų lietuvių kalbos mokytojos Zofija Vaitkuvienė ir Nerija Valinčienė. 

SVEIKINAME 

geografijos mokytoją Birutę Gudauskienę ir jos ugdytinę Saulę Grigonytę (IIIa), kuri pateko į Lietuvos geomokslų olimpiados antrąjį etapą. Olimpiadoje dalyvavo 119 mokinių. Jie turėjo parodyti geosferos, atmosferos, hidrosferos ir astronomijos žinias. Saulė varžysis dėl teisės atstovauti Lietuvai tarptautinėje Žemės mokslų olimpiadoje, kuri įvyks Tailande.

Respublikinė konferencija „Matematika už lango”

            Įdomius, nuotaikingus ir spalvingus kūrybinius projektinius darbus pristatė Klaipėdos, Palangos, Tauragės, Plungės r. mokyklų ir „Vaivorykštės” gimnazijos mokiniai.

            IVc klasės mokinys Tadas Abartis (projektas „Galima ir be skaičiuoklio”) ir IIf klasės mokinė Erika Greivytė (pranešimas „Matematikos gudrybės“) įtikino, kiek yra daug būdų lengvai ir be skaičiuotuvo atlikti veiksmus su dideliais skaičiais. Id klasės mokinės Greta Rudgalvytė ir Marija Šliuožaitė sudomino projektu „Matematika virtuvėje“, gimnazistės svečius pavaišino savo keptu tortu „π”. IIf klasės mokinė Deimantė Kojelytė (projektas „Taisyklingieji briaunainiai“) pademonstravo savo pagamintą briaunainį. IIf klasės mokinė Julija Bendikaitė matematiką pastebėjo muzikoje (projektas „Kvadratinė funkcija muzikos instrumentuose“). Daugelį sužavėjo IVb klasės mokinio Eriko Sokolovo projektas ,,Azartinių žaidimų teorija“. Diskutavę IIIa klasės mokiniai Monika Bambalaitė ir Dainius Jančauskas (projektas „Tinklinis prieš krepšinį“) galiausiai paskelbė lygiąsias. Mokinius konsultavo matematikos mokytojos metodininkės Verutė Nekrevičiūtė, Dalia Bendikienė, Rūta Laučienė ir Aldona Matulaitienė.

             Pirmą kartą konferencijoje dalyvavo Klaipėdos universiteto mokslų daktarė Laura Šaltytė-Vaisiauskė ir doktorantė Marta Karaliutė. Jos buvo sužavėtos projektais, skatino mokinius siekti savo tikslų ir domėtis mokslu. Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Genovaitė Jurevičienė visiems dalyviams įteikė diplomus.

             Tokie renginiai ugdo kūrybišką žmogų, galintį kelti naujas idėjas, mąstyti savarankiškai, nesivadovauti stereotipais, greitai orientuotis sudėtingose situacijose, lengvai ir netipiškai spręsti problemas.

Matematikos mokytoja metodininkė Dalia Bendikienė

Gražiausio knygos skirtuko rinkimai

              IIa, IIb, IIc klasių mokiniai kūrė knygos skirtukus ir juos skyrė mokyklos 30-mečiui. Skirtukų ekspozicijos virtualią parodą rasite čia: Gimnazijai 30 Daugiausia širdučių surinkusio skirtuko autorius bus apdovanotas specialiu tarptautinės „eTwinning“ programos ambasadoriaus prizu. Jeigu susidomėjote, galite prisijungti, sukurti skirtuką, patalpinti galerijoje ir laimėti prizą. Švęskime gimnazijos 30-mečio jubiliejų kartu!

Nuoroda į galeriją: https://padlet.com/ramintabirgeliene/cqebp3ckj3dg

IT mokytoja metodininkė Raminta Birgėlienė

Projektas „Lyderių laikas 3“ lyderiams ir ne tik

               Kovo mėn. Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje vyko įžanginis projekto „Lyderių laikas 3“ renginys, subūręs pokyčių siekiančių švietimo įstaigų bendruomenių narius: vadovus, mokytojus, mokinius, Klaipėdos rajono savivaldybės švietimo skyriaus atstovus.

              Projektą pristatė ir renginį moderavo Olivija Saranienė, viena iš šiame projekte dalyvaujančių savivaldybių kuratorių. Ji dalijosi mintimis, kaip projektas padės bendruomenėms kurti geresnę edukacinę aplinką, kelti mokytojų kvalifikaciją, įgyti naujų įgūdžių ir patirties. Šioms idėjoms išsipildyti padės kūrybinė komanda, kurioje ir mūsų gimnazijos atstovai: pavaduotoja ugdymui Nijolė Balčikonytė, geografijos ir ekonomikos mokytoja Birutė Gudauskienė ir anglų kalbos mokytoja Alina Kalinauskienė.

              Svarbi renginio dalis buvo dvi įspūdingos sėkmės istorijos, kuriomis pasidalino Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, verslininkė, kaimo turizmo sodybos „Prie šaltinio“ savininkė Rasa Rusteikienė ir UAB „Trevena“ direktorius Algirdas Liaudanskas. Jų sėkmės istorijos įkvėpė kiekvieną renginio dalyvį siekti užsibrėžtų tikslų, būti drąsiems ir naujovėms atviriems lyderiams. Pavyzdžiui, A.Liaudanskas pasakojo apie sunkų, bet įdomų verslo kelią, neslėpdamas ir nusivylimo: „Viešumoje mažai pozityvo verslo atžvilgiu. O juk verslas – tai šaltinis, iš kurio visi gyvename.“ Rasa Rusteikienė atvirai ir nuoširdžiai papasakojo, jog meilė gimtinei, noras kurti ateitį čia, Klaipėdos krašte, pastūmėjo investuoti į baidarių verslą. „Verslo sėkmė slidi, daug kas priklauso nuo palaikymo ir pasitikėjimo. Mums pasisekė, kad mumis pasitikėjo ne tik artimieji, bet ir bankai, ES fondai.“ Kartu su vyru Gintautu Rusteika ji organizuoja įvairias akcijas, džiaugiasi galimybe padėti kitiems žmonėms.

              Renginys taip pat privertė ir pasvajoti, kokį Klaipėdos rajoną, švietimą įsivaizduojame po 10 metų iš trijų – mokytojų, vadovų, mokinių, tėvų, miesto bendruomenės – pozicijų. Entuziastingai ir atvirai apie pokyčius kalbėjo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistė Anelė Dromantaitė: „Vaikai nori kitokio mokymo, netradicinių, kitaip mokančių, mąstančių mokytojų. Mes tikimės lygiaverčių santykių tarp mokytojų ir mokinių, daugiau dėmesio menams, daugiau savanorystės! Vaikai nori būti laimingi!“ Renginys paskatino pagalvoti: visi galime imtis iniciatyvos ir padėti kurti geresnę, novatorišką mokymo aplinką taip, jog švietimo sistemoje dalyvautų ne tik mokiniai ir mokytojai, bet ir visa bendruomenė.

Gabrielė Čiunkaitė,

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos

mokinių prezidentūros narė

SVEIKINAME!

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazistai: Eimantas Jančauskas, Akvilė Žiliūtė, Gintautė Rusteikaitė, Martynas Martišauskas, Vismantė Gindulytė, Tomas Dzedulionis, Kristupas Polekauskas, Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso regioniniame etape 9–12 klasių mokinių grupėje užėmė  1-ąją vietą už literatūrinę kompoziciją ,,Putos, mielieji, putos!“. Mokinius konkursui parengė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rasa Rusteikienė. Linkime visai komandai sėkmės respublikiniame konkurse balandžio 27 dieną Palangoje. 

Džiaugiamės gimnazistės Neringos Lankutytės 2-ąja vieta 9–12 klasių individualių  skaitovų grupėje. Mokinę konkursui parengė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Giedrė Poškienė. 


SVEIKINAME!

Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų smiginio (klasikinio) varžybose kūno kultūros mokytojo Valento Marcinkevičiaus ugdytiniai – IVd klasės mokiniai Cirtautas Aurimas ir Galinis Mykolas – užėmė 1-ąją vietą. 

NACIONALINIS EKONOMIKOS EGZAMINAS

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos II–IV klasių mokiniai prisijungė prie unikalios iniciatyvos „Nacionalinis ekonomikos egzaminas“. Pirmą kartą visi šalies gyventojai turėjo galimybę sužinoti, ar išmano ekonomiką, užpildyti žinių spragas ir laimėti prizų. Dalyviai varžėsi trijose kategorijose: ekonomiškai raštingiausio moksleivio, studento ir piliečio. Kiekvienos kategorijos laimėtojas bus apdovanotas piniginiu prizu – 500 Eur. Specialius prizus įsteigė ir projekto partneriai. Egzaminą organizavo Lietuvos laisvosios rinkos institutas.

Verslo mokytoja Nijolė Ruginienė, ekonomikos mokytoja Birutė Gudauskienė 

Klaipėdos rajono mokyklų bendruomenės kviečiamos dalyvauti Etnosavaitės renginiuose.

PADĖKA

Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijai už bendradarbiavimą, pedagogų indėlį ugdant jaunimą. Tarp geriausiųjų Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų – Ovidijus Šveistrys ir Arnas Gedmintas.  

Skaitykite plačiau
Padėka.pdf (725.46KB)
Skaitykite plačiau
Padėka.pdf (725.46KB)SVEIKINAME
!

Lietuvos mokyklų Futsalo žaidynėse (Klaipėdos apskritis) 10 klasių ir jaunesnių amžiaus grupėje gimnazijos komanda (Ema Arrmonaitė, Kamilė Ričkutė, Ieva Rudgalvytė, Greta Laurinavičiūtė, Greta Saročkaitė, Vanesa Montgirdaitė, Roberta Valauskaitė, Agnė Bondarenko,) iškovojo 3-ią vietą. Komandos treneris – kūno kultūros mokytojas Virginijus Čekanauskas. 

SVEIKINAME

Klaipėdos rajono geografijos olimpiadoje Vaiva Venckauskaitė, IVe, užėmė 2-ąją, Ugnė Benetytė, IIIf, – 3-iąją vietas. Gimnazisčių geografijos mokytoja Jurga Venckauskienė. 

SVEIKINAME!

Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų šalies etape Kaune IIa klasės mokinys Eidenis Kasperavičius užėmė 3-iąją vietą. Gimnazisto lietuvių kalbos mokytoja Daiva Toliušienė. 

AVIA YOUTH CAMP kviečia jaunuolius praleisti laiką aerodrome!

Plačiau skaitykite
Stovykla Aerodrome.docx (13.43KB)
Plačiau skaitykite
Stovykla Aerodrome.docx (13.43KB)

 

Jaunųjų mokslininkų mokykla Klaipėdos universitete. Š.m. balandžio mėnesį vyks nemokami šeštadieniniai jaunųjų biologų užsiėmimai Klaipėdos universiteto laboratorijose bei gamtoje. Bus išduodami pažymėjimai-diplomai.Registruotis iki kovo vidurio šiuo adresu: https://www.ku.lt/jmm/ apie/registracija/

Lietuvininkų filosofas Vydūnas yra pasakęs: „Iš viso matyti, kad tauta teišlieka, kada yra joje dvasinės ir doros gyvybės. Jeigu ta auginama ir tvirtinama.“

Linkiu neprarasti tikėjimo savo valstybe, būti stipriems ir nebijoti sunkumų. Tegul Vasario 16-osios atmintis įkvepia mus kilniems tikslams, siekiams ir prasmingiems darbams.

Nuoširdžiai sveikinu su Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiu! 

Irena Pintverytė

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė 

2018 metais vasario mėnesį visoje Europoje minima tarptautinė Saugesnio interneto diena (02-06). Dienos tema „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“. 

IIa, IIb ir IIc  klasių mokiniai žiūrėjo, po to aptarė filmą „Kodėl reikia būti atsargiam internete?“. 

Filmą  kūrė IIa kl. mokiniai Oskaras Daukintis, Arnas Grišmanauskas ir Eidenis Kasperavičius.

Nuoroda į filmą: https://www.youtube.com/watch? v=jwm1ql2W44E

Nuoroda į Saugesnio interneto portalą: http://www.draugiskasinterneta s.lt/lt

Būkime saugūs internete!

Gimnazijos mokytoja Raminta Birgėlienė


Išrinkti Klaipėdos rajono mokinių kompiuterinių piešinių konkurso „Sveikas, medi!“ nugalėtojai. Konkurse dalyvavo  

Viktorija Kerpytė (IIc), Augustė Jomantaitė (IIa), Anelė Dromantaitė (IIa), Gabrielė Erminaitė (IIb), Oskaras Daukintis (IIa). 

IIa klasės mokinės Augustės Jomantaitės darbas I–IV(9–12) klasių mokinių grupėje užėmė antrąją vietą.

Prizinių vietų nugalėtojų darbai čia:

https://drive.google.com/drive /folders/1rJRNg8yws6xDiIrPgoM1 72ZTD3cWYnym 

Daugiau informacijos rasite čia: 

https://www.klaipedos-r.lt/go. php/lit/Isrinkti-klaipedos-raj ono-mokiniu-kompiuteriniu-pies iniu-konkurso-sveikas-medi- nugaletojai/3153 

Nuoroda į gimnazijos mokinių darbų parodą:

https://padlet.com/ramintabirg eliene/cc8bvxd0cmk6


SVEIKINAME!

XXIX informatikos olimpiados II etape Raimondas Valatkevičius (IIc kl.), Oskaras Daugintis (IIa kl.) ir Eidenis Kasperavičius (IIa kl.) užėmė 1-ąsias, Benas Strauka (IVe kl.), Petras Stalmokas (IVd kl.), Vytautas Valaitis (IIIa kl.), Danielius Mileris (IVd kl.) – 2-ąsias, Erikas Sokolovas (IVb kl.), Dominykas Jusčius (IVf kl.), Lukas Jankauskas (IVd kl. 3-iąsias vietas. Gimnazistų informacinių technologijų mokytojos Raminta Birgėlienė, Neringa Pilipauskienė ir Regina Šukienė. 


14-ajame tarptautiniame informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ II etape dalyvavo šalyje į šimtuką patekusi IIb klasės mokinė Viltė Dargytė (jos informacinių technologijų mokytoja Raminta Birgėlienė). Viltė sėkmingai sprendė uždavinius, dalyvavo robotų varžybose, programuojamo „išmanaus namo“ maketo pristatyme.

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2017“ nugalėtojomis tapo šios knygos: suaugusiųjų kategorijoje – Rimanto Kmitos romanas „Pietinia kronikas“ (leidykla „Tyto alba“), poezijos kategorijoje – Agnės Žagrakalytės eilėraščių knyga „Štai:“ (leidykla „Tyto alba“), knygų vaikams kategorijoje – Evelinos Daciūtės knyga „Laimė yra lapė“, iliustravo Aušra Kiudulaitė (leidykla „Tikra knyga“) ir knygų paaugliams kategorijoje – Dainos Opolskaitės romanas „Ir vienąkart, Riči“ (leidykla „Alma littera“).