Gimnazijos muziejus

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos muziejus įkurtas 1990–1991m. m. Jam vadovavo mokytoja Aldona Augustienė. Jos dėka muziejuje išsaugoti pirmieji eksponatai – įsakymai dėl mokyklos įsteigimo, simbolinis raktas, pirmųjų darbuotojų ir mokinių  sąrašai, albumai su linkėjimais mokyklos (tuomet Gargždų 3-osios vidurinės) atidarymo proga, mokinių baigiamųjų darbų nuotraukos.

Nuo 1998 m. muziejui vadovauja mokytoja Vanda Majauskienė. Jai talkina vyresniųjų klasių mokiniai.

Čia užsukantys gimnazijos bendruomenės nariai gali susipažinti su mokyklos pasiekimais, dovanotais arba iš kelionių parsivežtais suvenyrais, projektais, pavartyti, paskaityti metraščius. Po daugelio metų atvykę buvę mokyklos mokiniai džiaugiasi nuotraukose užfiksuotomis akimirkomis, detaliais aprašymais: „Pradžių pradžia“, Rugsėjo pirmoji“, „Gimnazijos įsteigimas“, „Gimnazijos vadovai“, „Savivalda“, „Švenčių akimirkos“, „Bendraujam ir bendradarbiaujam“.

Su gimnazijos istorija susipažįsta svečiai iš kitų respublikos bei užsienio mokyklų.