Gargždų „Vaivorykštės" gimnazija
 

Ugdymas karjerai

Ugdymo karjerai koordinatorė Barbora Dotienė, 206 kab. (bibliotekoje), el.p. vbiblio@vaivorykste.lm.lt

Konsultavimo valandos: kasdien 15.00-16.00 

                                       NAUJIENOS 2017/2018 m.m.Gegužės 4 dieną gimnazijoje vyko Mindaugo Vidygirio seminarai I-III klasių mokiniams „Kaip suprasti, ko aš noriu?“ ir „Esminiai bendravimo įgūdžiai sėkmingam žmogui“.

Mindaugo Vidugirio paskaita man buvo labai įdomi ir labai naudinga. Ji privertė mane susimąstyti apie savo ateitį, sėkmę, išėjimą iš komforto zonos, motyvacijos praradimą ir jos susigrąžinimą bei sunkų darbą, norint būti sėkmingam karjeros srityje. Taip pat jos metu, žaisdami įvairius žaidimus, turėjome galimybę susipažinti su kitų klasių mokiniais, juos geriau pažinti ar net susidraugauti. Taigi, tokių paskaitų galėtų būti kuo daugiau, nes jos skatina apmąstyti savo gyvenimą, lavina mokinių bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, suteikia drąsos nebijoti ir klausti, ieškoti pagalbos, kai iškyla sunkumų.

Neringa Butkutė, II

 


HSBC Global Banking and Markets Londone darbuotojas, buvęs mūsų abiturientas Laurynas Gadeikis grįžo į mokyklą turėdamas tikslą padiskutuoti su vyresniaisiais gimnazistais karjeros klausimais, išgirsti jų nuomonę, pasidalyti savo įžvalgomis. Pozityus požiūris į gyvenimą, puikiai valdomas įtaigus žodis, gebėjimas čia ir dabar modeliuoti kiekvieno jaunuolio būsimą karjerą, taiklūs pavyzdžiai ir patarimai sužavėjo gimnazistus. Kelti tikslų kartelę kuo aukščiau, nebijoti rizikuoti, suklupus nepasiduoti  –  tokie Lauryno patarimai visiems gimnazijos mokiniams, nebijantiems sunkumų ir iššūkių


2018 m. balandžio 17 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos 26 II-ų mokiniai dalyvavo VšĮ „Investuok Lietuvoje“ projekte „Noriu būti inžinierius(-ė)“. Gimnazistai lankėsi Klaipėdoje privačioje laivų krovos įmonėje „Bega“, baldų gamybos įmonėje „Klaipėdos baldai“. Susipažinus su įmonių veikla, projekto dalyviams Klaipėdos valstybinėje kolegijoje buvo pristatytos inžinerijos srities studijų programos. Mokiniai džiaugėsi išvyka ir galimybe iš arčiau pamatyti ir pažinti inžinieriaus profesijos specifiką. 


Kovo 16 dieną su gimnazistais apie iniciatyvumą ir atsakingumą planuojant karjerą kalbėjosi Tadas Drevinskas, UAB „Litana ir Ko“ personalo vadybininkas atrankoms. Svečias pristatė įmonės veiklą, plėtros perspektyvas, įvairių sričių specialistų įsidarbinimo galimybes šioje ir panašiose įmonėse, skatino gimnazistus nuolat domėtis pokyčiais darbo rinkoje, negailėti laiko savęs pažinimui, ieškoti efektyviausių savo svajonių ir planų realizavimo kelių.

„Buvo įdomu, sužinojau apie specialistų poreikį ir įsidarbinimo galimybes šioje ir panašiose įmonėse“ Bartas, IIIa. 


Gitana Butkutė, Klaipėdos teritorinės darbo biržos JDC vyr. specialistė, su gimnazistais susitinka ne primą kartą. Kovo 16 dieną II-ųjų klasių mokiniai dalyvavo susitikimuose – praktikumuose, kurių metu atliko savęs pažinimo užduotis, kalbėjosi apie karjeros planavimo mokykloje tikslingumą, svajonių ir tikslų realizavimo galimybių įvairovę.Kovo 9 dieną psichologė Aurelija Ananjevaitė gimnazijoje vedė seminarą IV klasių mokiniams „Sreso ir baimių įveikimas“.

Dalyvavimas seminare paskatino susimąstyti apie pagrindines žmonių emocijas: pyktį, liūdesį, džiaugsmą, baimę, suprasti, kodėl verta reikšti šiuos jausmus. Taip pat sužinojau, kaip mažinti stresą ir valdyti mintis būsimos egzaminų sesijos metu. Šis susitikimas leido šiek tiek aiškiau suvokti sudėtingą žmogaus emocijų pasaulį, pažinti save.  Robertas, IV f.

Seminaras buvo labai įdomus, informatyvus ir struktūrizuotas. Praktiniai užsiėmimai leido pažinti įvairias emocijas ir jų reiškimo būdus, įsigilinti į jų priežastis. Kalbėjome apie stresinių situacijų valdymą ir jausmų realizavimą. Svarbiausia – viskas vyko pozityviai bei draugiškai. Dėl to rekomenduočiau ir kitiems dalyvauti panašiuose užsiėmimuose. Dominykas, IVfKarjeros dieną, vasario 8 – ąją,  mums nusišypsojo laimė aplankyti  konditerijos fabriką „Roshen“, įsikūrusį Klaipėdoje. Įžengus į fabriko patalpas, gidė mus supažindino su taisyklėmis, liepė apsivilkti baltus medvilninius chalatus. Prieš  įžengiant į gamybos patalpas, mažytėje kino salėje pažiūrėjome filmą apie „Roshen“  kompaniją ir jos veiklą visame pasaulyje. Pasibaigus filmui, ėjome į  gamybos patalpas ir gyvai stebėjome karamelės gaminimo procesą. Visų dėmesį prikaustė rankomis gaminami karameliniai saldainiai. Neužilgo mūsų gidę  pakeitė konditerė, kuri pademonstravo saldainių gaminimo meną. Mes taip pat turėjome galimybę savomis rankomis pasigaminti po karamelinį saldainį. Pasibaigus ekskursijai gidė mus išlydėjo su saldžiomis dovanomis.  

Ic klasės mokiniai Aistė  Dargužaitė ir Gytis Grikšas


 

 

2018 m. vasario   8 d. susitikimas su Valdone Gėdmine, UAB „Minė“ direktore, kavinės „Rūta:   saldainiai ir kava“ savininke

  „Man   buvo labai įdomu išgirsti, kaip galima sukurti savo verslą ir kaip reikia   sunkiai stengtis  siekti savo svajonės.   Būtent  šiandien supratau, kad norint  įsidarbinti reikia paieškoti,  kur trūksta žmonių ir, kai žinai, kur nori   studijuoti, reikia surasti geras studijas. Aš manau, kad tokių dienų reikėtų   kuo daugiau.“

Armanda   Dumbrauskaitė, Ia kl.

„Savijauta   po paskaitų pasikeitė, ypač išklausius Valdonės Gėdminės karjeros istoriją,   kad reikia savęs ieškoti tol, kol rasi tą darbą, kuris patinka.“

Charlotte   Gedile Girgzdis, Ia

 

2018 m. vasario   8 d. svečiuose Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro   vyr.  specialistė Gitana Butkutė

,,Naudinga   žinoti, kaip atsakingai rinktis specialybę, kur studijuoti, kaip parašyti   gyvenimo aprašymą ir kaip svarbu viską nuspręsti pačiam, nes būtent mes   renkamės savo ateities darbą, kuriame praleisime didžiąją gyvenimo dalį. Po   paskaitos pasijutau ramesnė, nes G. Butkutė patarė nuolat rinkti informaciją   apie norimą karjeros kelią ir, kad kuo anksčiau tai pradedame daryti, tuo   labiau suprantame, ko iš tiesų norime pasiekti gyvenime. Tikrai patariu vesti   tokias paskaitas mokykloje, nes, mano nuomone, dauguma gimnazistų yra sutrikę   ir nežino, ko nori.“

Rugilė   Žvirblytė, Ib kl.

 

2018 m. vasario   8 d. svečiuose karjeros konsultantė Edita Mačiulskė

,,Karjeros dienos užsiėmimai atvėrė realias   galimybes. Specialistė tikrai įtikino, koks    yra svarbus ir atsakingas pasirinkimas. Mane asmeniškai labai nuteikė   galvoti kritiškai ir įvertinti, ko galima tikėtis iš savęs ar aplinkos. Taip  pat  mane įtikino, kad reikia domėtis   apie norimą sritį, ką ir stengsiuosi padaryti. Išties šitokio pobūdžio   užsiėmimai yra naudingi mokyklose.“

Antanas Butkus, Ia
Šių metų spalio 20 dieną gimnazijoje svečiavosi Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos darbuotojai ir studentai. Svečiai pristatė mokymosi galimybes ir sąlygas jų reprezentuojamoje ugdymo(si) institucijoje: aptarė ugdymo programas, įgyjamas profesijas, praktikos galimybes, laisvalaikio įvairiapusiškumą. Gimnazistai, susidomėję jūrinėmis profesijomis, turėjo galimybę praktiškai patirti realias laivo valdymo jūroje situacijas, prisėdus prie modernaus mokomojo simuliatoriaus.RUGILĖ KRIŠČIŪNAITĖ, FLEX 2016/2017  programos dalyvė, metus gyvenusi amerikiečių šeimoje ir lankiusi vietinę mokyklą, skatino  I-II klasių gimnazistus įsijungti į šią programą, džiaugėsi įgyta patirtimi, dalinosi įspūdžiais ir praktiškais patarimais.

FLEX programa visiškai finansuojama JAV vyriausybės (visos išlaidos padengiamos + moksleivis kas mėnesį gauna 125 dolerių stipendiją). Tai galimybė moksleiviui pažinti JAV, o tuo pačiu pristatyti savo šalį. Kiekvienas FLEX stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu ir mokysis Amerikos vidurinėje mokykloje. 

                                                    NAUJIENOS 2016/2017 m.m.

2016-2017 m.m.
Karjeros_susitikimai_2016_2017.ppt (12.64MB)
2016-2017 m.m.
Karjeros_susitikimai_2016_2017.ppt (12.64MB)Savanorystė - pati geriausia galimybė padėti kitiems, kartu realizuojant savo gabumus, talentus, išgyventi naujas patirtis, išsiugdyti naujus įgūdžius.
Jau antrus metus per advento laikotarpį skubėjome aplankyti savo naujuosius draugus – Socialinių paslaugų centro lankytojus. Dalinomės šiltomis, jaukiomis ir pačiomis geriausiomis emocijomis, giedojom advento giesmes jiems ir su jais, džiaugėmės neįgalių mūsų draugų kalėdiniu pasirodymu. Šios savanorystės valandos leido mums suprasti, kiek nedaug reikia žmogui – tik šypsenos, gero žodžio, nuoširdaus klausimo ir tokio pat atsakymo – kad jis pasijustų laimingesnis.
Mums, abiturientams, savanoriška veikla svarbi dar ir tuo, kad suteikia palankesnes sąlygas siekiant nemokamų studijų Lietuvos universitetuose ir kolegijose.NAUJIENOS 2015/2016 m.m.Gegužės 13 dieną mintimis apie karjeros kelio pasirikimo galimybes su gimnazistais kalbėjosi buvęs „Vaivorykštės“ mokinys, dabar VGTU studentas, Transporto inžinerijos fakulteto studentų atstovybės pirmininkas Matas Petrauskas ir jo draugai. Studentai pristatė mokymosi VGTU sąlygas,  atkreipdami  dėmesį  į naujas programas.  Gimnazistams buvo įdomu ne tik mokymosi aktualijos, bet ir studentiško gyvenimo niuansai, studentų savivaldos tikslai  ir siekiai, pav.:  būdai, kaip išgyvendinti nusirašinėjimą, kaip pasiekti, kad į universitetą ateitų vis pažangesni studentai ir pan.


Balandžio 29 dieną gimnazijoje svečiavosi  Kristina Stonkutė, buvusi mūsų gimnazijos mokinė, dabar psichologijos baigiamojo kurso studentė. Paskaitoje – diskusijoje viešnia pasidalijo asmenine patirtimi apie studijas ir studento gyvenimą, papasakojo apie galimybes derinti studijas ir darbą, aptarė savanorystės galimybes Lietuvoje, papasakojo apie savo patyrimus savanoriaujant „Vaikų linijoje“. Ketvirtokams buvo aktualu išgirsti, kaip galima kasdienine veikla priartėti prie savo pasirinktos profesijos, kaip susikurti planą „B“, jei kartais nepavyktų įstoti  į aukštąją mokyklą, trumpai susipažinti su psichologo profesija.


Balandžio   5 dieną gimnazijoje svečiavosi  Aleksandro Stulginskio universiteto   komanda. Susitikimo dalyviai sužinojo apie šio universiteto studijų   programas, studijų sąlygas, tikslinio finansavimo kryptis, domėjosi   saviraiškos galimybėmis. Svečiai plačiai pristatė universitetą,   pasidalino asmenine patirtimi apie mokymosi ypatumus, laisvalaikio   veiklas, mainų programų teikiamas galimybes. 


Balandžio   2 dieną objektyvia informacija ir asmenine patirtimi apie studijas   Vilniaus universiteto MI fakultete dalijosi buvęs gimnazijos mokinys,   dabar  antro kurso studentas Mindaugas Butkus.


Kovo 22 d. gimnazistai turėjo galimybę dalyvauti STRATEGIC.LT komandos organizuotame seminare (lektorius Marius Šumanas). Daugiau nei penkias valandas trukęs užsiėmimas, manau, patiko kiekvienam dalyvavusiam. Paskaitos tema buvo labai aktuali, o sudaryta aplinka be galo jauki. Gavome daug naudingos ir įdomios informacijos. Lektoriaus Mariaus buvo labai įdomu klausyti, jis spėjo pabendrauti su visais. Manau, mūsų mokykloje reiktų tokių paskaitų daugiau, nes jos skatina mokinių bendravimą tarpusavyje ir nukreipia tikslo link. 


Gruodžio 8 dieną, kol gimnazijoje vyko mokytojų streikas, gimnazistai veltui laiko neleido: norintys pasirinko netradicinio ugdymo užsiėmimą ir atėjo į susitikimą su kalba.lt studijų užsienyje vadybininkė Janina Polovceva. Susitikimo metu mokiniai išgirdo daug naudingos informacijos apie studijų užsienyje privalumus ir trūkumus, mokėsi rašyti motyvacinį laišką. Viešnia atsakė į gimnazistų pateiktus klausimus.


Andrius Tapinas, gimnazistams pažįstamas kaip rašytojas ir TV laidų vedėjas, lapkričio 24 d. svečiavosi „Vaivorykštės“ gimnazijoje. Mokiniai nesigailėjo iškeitę pamoką į susitikimą: svečias pasidalino patirtimi, lėmusia sėkmingą jo karjerą, ir akcentavo svarbiausius veiksnius, galinčius turėti reikšmingos įtakos jaunų žmonių gyvenimuose. Andrius Tapinas tvirtina, kad šiandienos jaunam žmogui labai svarbu keturi dalykai: gebėjimas planuoti laiką (kiek laiko praleidžiame socialiniuose tinkluose?), knygų skaitymas (protingos knygos aštrina protą!), užsienio kalbos mokėjimas (pagalvokite apie Kiniją kaip apie rinką savo verslui ) ir savanorystė (protingam darbdaviui jūsų savarankiškumas, pasirengimas mokytis ir atsakomybė yra svarbūs). Pokalbio pabaigoje trumpai pristatęs savo knygas „Vilko valanda“ ir „Maro diena“, autorius vieną jų padovanojo bibliotekai. Mokiniai susidomėjo – bibliotekoje knygos rezervuojamos. Gimnazistai dėkingi svečiui ir už paskaitą, ir už individualius pokalbius po paskaitos.


Lapkričio 13 dieną gimnazijoje svečiavosi LCC dėstytojas Emilijus Gricius.  „Nesistenk būti geresnis už kitus, tačiau nuolat mokykis iš kitų ir stenkis būti geriausias, koks gali būti šiandien“, – teigė lektorius, skatindamas gimnazistus atidžiau pažvelgti į savo gyvenimą,  prisiimti atsakomybę už kiekvieną žengiamą žingsnį. Pavyzdžiais iš patirties lektorius siekė perspėti klausytojus, kad visos neišmoktos pamokos turi pasekmes...


Lapkričio 12 dieną Gintautas Ambrasas, VGTU Statybos technologijos ir vadybos katedros lektorius, gimnazistams pristatė VGTU siūlomas studijų programas, supažindino su stojimo, studijų, gyvenimo ir laisvalaikio aktualijomis. Pokalbio metu aptartos mokymosi anglų kalba, studentų mainų (VGTU bendradarbiauja su 450 universitetų), praktikos galimybės, analizuoti kai kurių profesijų paklausos darbo rinkoje klausimai. Susidomėjusius gimnazistus svečias pakvietė dalyvauti universiteto „Atvirų durų“ renginiuose ir pasirinkti studijas VGTU.


Spalio 14 dieną IIIh klasės gimnazistai lankėsi Gargždų socialinių paslaugų centre. Mokiniai atnešė dovanų  knygų, stalo žaidimų, kuprinių, įvairių rūbų, paruošė trumpą muzikinę programą, pasidalino gyvūnėlių nuotraukomis ir šnekučiavosi su centro lankytojais apie savo augintinius. Bendravimas taip įtraukė, kad net 6 mokiniai apsisprendė savanoriauti šioje įstaigoje. Pokalbiai su centro lankytojais ir darbuotojais leido susipažinti su socialinio darbuotojo profesija.


2015-10-09 Kastu International atstovas, KU Kultūros ir medijų filosofijos programos studentas Paulius Aušra kalbėjosi su gimnazijos mokiniais apie studijas užsienyje. Svečias informavo, kad Kastu International atstovauja 45 universitetus iš 5 šalių: Danijos, Olandijos, Anglijos, Škotijos ir Švedijos, kuriuose būsimi studentai gali rinktis per 3000 studijų programų. Prezentacijos metu pristatytos minėtų šalių švietimo sistemos, stojimo reikalavimai, perteikta užsienyje studijuojančių lietuvių patirtis. Daugiau informacijos: www.kastu.lt .

2014/2015 m.m.

Domėtis studijomis visada paranku. Įspūdžiais iš parodos „Studijos 2015“ dalijasi gimnazistas Tadas Jančauskas.

   

Jau keletą metų iš eilės Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose, vyksta studijų paroda, į kurią suplūsta tūkstančiai   mokinių. Ji skirta abiturientams ir jaunesniems, kurie svarsto ir kuria  ateities planus, ieško tinkamiausio sprendimo, kur mokytis. Parodoje  supažindinama su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su  paklausiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste. 

Plačiau
placiau.pdf (77.77KB)
Plačiau
placiau.pdf (77.77KB)Europos dienai paminėti  Užsienio reikalų ministerija inicijavo  tradicine tampančią akciją „Atgal į mokyką“ . Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai lankėsi mokyklose, dažniausiai tose, kuriose mokėsi. Mūsų mokykloje gegužės 8 dieną  svečiavosi  Gargždų „Vaivorykštės" gimnaziją baigusi Sandra Butkutė – Zolubienė, kuri su aukštesniųjų klasių mokiniais diskutavo ES temomis ir supažindino su kai kurių ministerijos specialistų pareigomis.


 

Gegužės 7 dieną gimnazijoje svečiavosi Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto profesorius, medijų tyrimų laboratorijos vyriausiasis mokslo darbuotojas Domas Kaunas. Svečias pristatė mokiniams šio fakulteto studijų programas, supažindino su studentų organizacijų veikla, pakvietė studijuoti.
Profesorius Domas Kaunas padovanojo gimnazijos bibliotekai knygų rinkinį „Mokslas visiems“ ir keletą kalendorių, iliustruojančių VU komunikacijos fakulteto veiklą.

 


Balandžio pabaigoje gimnazistai dalyvavo netradicinėje pamokoje - susitikime su rašytoja ir žurnaliste Audrone Urbonaite. Rašytoja vyresniųjų klasių mokiniams pristatė savo naujausią knygą „Mano Didžioji Nuodėmė, žurnalistika“: skaitė ištraukas, atskleidė knygos parašymo aplinkybes. Mokinius, kurie norėtų studijuoti žurnalistiką arba viešuosius ryšius, Audronė Urbonaitė supažindino su šių profesijų privalumais bei trūkumais. Šalies dienraščio ,,Lietuvos rytas“ žurnalistė  nepabijojo įvardinti  nemaloniausių ir tamsiausių šios profesijos bruožų: susitikimų ir su agresyviai nusiteikusiais žmonėmis, darbo valandų neskaičiavimą, galimybę atsidurti teisme, nestabilų atlyginimą.  Buvo atkreiptas dėmesys į žurnalistui reikalingas charakterio savybes: energingumą, smalsumą, drąsą, atkaklumą, norėjimą mokytis.


2015 m. gegužės 4 d. „Vaivorykštės" gimnaziją aplankė stiklo meistrai iš Latvijos. Susitikimas buvo įdomus ir gimnazistams, ir jų mokytojoms. Edukacines pamokos metu daug sužinojome apie stiklą: stiklo kilmės istoriją, gamybos proceso ypatumus, praktinio pritaikymo galimybes šiandien, susipažinome su stikliaus profesijos ypatumais, išbandėme stiklo pūtėjo darbą. Džiugu sutikti žmonių, kurie puikiai pažįsta savo profesiją, labai ją myli ir stengiasi tą meilę perteikti jauniems žmonėms.


„Vaivorykštės“ gimnazijos 1b ir Ic klasių mokiniai aplankė saldainių gamybos fabriką „Roshen“. Klaipėdoje esanti įmonė „Roshen“ gamina karamelinius saldainius, o įmonė „Roshen Nord“ užsiima produkcijos platinimu Europos Sąjungoje. Šiose įmonėse dirba daugiau nei 100 žmonių. Svarbiausias vizito tikslas – sužinoti apie fabriko veiklą, susipažinti su profesijomis, reikalingomis tokiose ir panašiose gamyklose. Fabriko darbuotojai į mūsų klausimus apie karjeros galimybes atsakinėjo maloniai ir nuoširdžiai, stengėsi perteikti kuo daugiau mums naudingos informacijos. Be to, išvykdami visi buvome apdovanoti saldžių dovanų rinkinėliais. „Roshen“ fabrikas paliko mums daug gerų ir nepamirštamų emocijų!


Saulėtą balandžio 10 dienos rytą mes, IIh klasės mokiniai, susiruošėme į MARS bendrovę. Mus šiltai pasitiko mūsų klasės draugo mama Nijolė Kairienė. Vaišindamiesi šokoladukais ir kava, klausėme darbuotojos pasakojimo apie pasaulyje garsios bendrovės MARS įkūrimą, veiklą. Gargžduose MARS LIETUVA (anksčiau MASTERFOODS) veikia jau 22 metus. Įmonėje dirba apie 800 darbuotojų. Kasmet šioje bendrovėje pagaminama 75 tūkst. tonų konservuoto maisto katėms, kuris eksportuojamas į trisdešimt Europos šalių.  Eskursija po MARS'ą paliko didžiulį įspūdį. Manau, keletas mano klasės draugų čia sugrįš kaip darbuotojai ir realizuos savo karjeros siekius, prisidėdami prie bendrovės plėtros.


Lietuvos profesijų klasifikatoriuje nurodytos net 962927 civilinės profesijos - beveik po vieną kiekvienam darbingam žmogui! Surasti savą gyvenimo kelią šitoje gausybėje nelengva. Nors su mažyte dalele profesijų Ic klasės mokinius supažindino protų mūšyje „Ar pažįsti profesijas?" Klaipėdos teritorinės darbo biržos JDC vyr. specialistė Indrė Linkevičienė. Ačiū. Buvo įdomu ir pažinu.


Studentai sugrįžo į savo mokyklą. Penktadienio rytas Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijoje kitoks – į gimnaziją sugrįžo buvę mokiniai,  dabar jau Socialinių mokslų kolegijos studentai. Įvyko šiltas ir nuotaikingas susitikimas su šiuo metu savo ateitį planuojančiais abiturientais, besidominčiais studijų galimybėmis Socialinių mokslų kolegijoje. Žavūs ir linksmi SMK studentai pristatė kolegiją, studijų programas, stojimo galimybes bei studentišką veiklą. Jaunuoliai džiaugėsi apsilankę savo mokykloje, o ypač tuo, kad galėjo pasidalinti savo patirtimi bei įspūdžiais su gimnazijos mokiniais. Įspūdžiais dalijasi studentės Monika ir Julija.


Vasario 27 dieną gimnazijoje svečiavosi verslininkas, Europos Parlamento narys Antanas Guoga. Susitikimas – pamoka apie verslą neprailgo: svečias skatino mokinius mokytis, kad pakaktų žinių pasirinktoje srityje, ragino nusiteikti daug dirbti ir pradėti jau šiandien, ieškoti verslo idėjų ir jas įgyvendinti, pasinaudojant ES fondų parama. „Nebijokite bandyti, jei turėsite pakankamai žinių,  gerą idėją ir užsispyrimo, jums pavyks“, - teigė svečias. Taip pat Antanas Guoga trumpai pristatė savo veiklą Europos Parlamente, atsakė į mokinių ir mokytojų klausimus.


Vasario 20 dieną su gimnazijos antrokais apie karjeros planavimo svarbą kalbėjosi buvusi „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinė, dabar  Vilniaus kolegijos I kurso studentė Evelina Šimkutė. Viešnia akcentavo, kaip svarbu teisingai pasirinkti disciplinas ir valstybinius egzaminus, o suklydus, drąsiai ir ryžtingai ieškoti tokios studijų programos, kuri leistų džiaugtis studijomis, sudarytų sąlygas savirealizacijai. Evelina dalinosi asmenine patirtimi, įgyta pradėjus savarankišką gyvenimą,  skatino nebijoti sunkumų ir drąsiai įveikti gyvenimo iššūkius.


Sausio 30 dieną gimnazijoje svečiavosi  europarlamentaras Gabrielius Landsbergis. Svečias diskutavo su mokiniais apie politinę situaciją Europoje, Ukrainos ir Rusijos konfliktą, Lietuvos vietą Europoje, pasakojo apie savo veiklą Europos Parlamente, atsakė į gimnazistų klausimus,  G. Landsbergio išsakytos mintys paskatino klausytojus analizuoti, mąstyti apie tai, kas yra kiekvieno piliečio pareiga.  „Savo šalį mes turime gerbti, mylėti, saugoti“, - teigė G. Landsbergis ir ragino gimnazistus aktyviai bei atsakingai planuoti savo ateitį, ruoštis dirbti savo šalies labui.

Sausio 30 dieną gimnazijoje svečiavosi  Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentės Erika Budrytė ir Vygantė Mizgerytė. Merginos papasakojo mokiniams apie stojimo sąlygas, vykdomus projektus, puoselėjamas vertybes – kritinį mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą, aktyvumą. Studentės pasidžiaugė, kad TSPMI bendruomenė labai draugiška, atvira, o politikos mokslas be galo įdomus,  be to, tenka bendrauti su politikos ekspertais, mokslininkais ir svečiais iš viso pasaulio. Gimnazistai susidomėję žiūrėjo vaizdinę medžiagą apie žmones, kurie mokėsi, dirba TSPMI, yra pasiekę įspūdingų karjeros aukštumų. Viešnios gimnazistus ragino gerai mokytis, palinkėjo neprarasti jaunatviško maksimalizmo, siekti užsibrėžtų tikslų, nes gyvenime nėra nieko neįmanomo.


Sausio 9 dieną gimnazistai turėjo galimybę susitikti su VGTU Mechanikos katedros darbuotojais, kurie pristatė stojimo ir mokymosi sąlygas universitete, detaliau aptarė mechanikos fakultete siūlomas studijų programas . Mokiniams buvo įdomu žiūrėti filmukus apie VGTU studentų įgyvendintus įdomiausius projektus, susipažinti su inovatyviosios inžinerijos perspektyvomis Lietuvoje ir Europoje. Svečiai buvo pasirengę ir praktinei pažinčiai su naujosiomis technologijomis – mokiniai galėjo išbandyti, kaip veikia bioninė ranka, per mikroskopą patyrinėti litų ir eurų struktūrą.  Svečiai pakvietė mokinius studijuoti VGTU ir praturtinti Lietuvos pramonę naujais išradimais.


Pasinaudodami  projekto „Ugdymo karjerai infrastruktūros bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme sukūrimas ir plėtra“ suteiktomis galimybėmis, gruodžio 12 dieną gimnazijos antrokai lankėsi  AB „Plungės kooperatinė prekyba – „Vičiūnų“ įmonių grupė“ įmonėse ir susipažino su įmonės struktūra, gamybos procesu, technologijomis ir darbo sąlygomis, domėjosi karjeros galimybėmis maisto pramonės srityje.


 

Gimnazistas Andrius Girdžius pasinaudojo „Sėkmės mokyklos“ siūloma galimybe dalyvauti „Moksleivių praktikos savaitėje“.
„Per šią savaitę (gruodžio 8-12 d.) tarptautinėje įmonėje  „NFQ Solutions“  įgijau neįkainojamos darbo komandoje patirties, pagerinau bendravimo įgūdžius. Jau pačią pirmąją praktikos dieną buvau sutiktas kaip lygiavertis komandos narys, maloniai priimtas. Mano praktikos savaitės vadovo Vykinto Maknicko dėka kiekvieną dieną bendravau su įmonėje dirbančiais projektų vadovais, karjeros konsultantais, programuotojais, sistemų administratoriais, kodo kokybės specialistais ir dar daugybe kitų specialybių atstovų. Išbandžiau programuotojo darbą savaitei gavęs užduotį sukurti internetinėms nuorodoms valdyti skirtą sistemą, užmezgiau kontaktus su įvairiais PHP programavimo specialistais, dalyvavau įmonės pasitarimuose, „NFQ Akademijos“ baigiamųjų projektų pristatymuose. Per mano praktikos savaitę įgyta neįkainojama patirtis padės sėkmingai sieti savo ateitį su informacinėmis technologijomis“, - teigia moksleivis ir savo pavyzdžiu skatina visus aktyviau išnaudoti įvairias karjeros planavimo galimybes.

 


Gruodžio 9 dieną su IV-okais gimnazistais apie profesijos rinkimosi kriterijus ir išsilavinimo svarbą diskutavo LCC dėstytojas Emilijus Gricius.  Lektorius pasidalijo mintimis apie pasirinkimo galimybes akcentuodamas, kad mūsų laikais jų yra tiek daug, jog  apsispręsti  labai sunku.  Jo manymu, bet kuriuo atveju negalima taikyti vienų taisyklių sau, o kitų aplinkiniams. Pagrindinė taisyklė turėtų būti: elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi. Taip  pat jis kalbėjo apie tai, jog nereikia manyti, kad būtinai dirbsi tik pagal tokią specialybę, ką studijuosi.  Studijos  suteikia tik dokumentą, tačiau žmogus mokosi visą gyvenimą.


Gruodžio 2 dieną 16 gimnazijos Ib klasės mokinių svečiavosi AB „Klaipėdos energija“. Pažintinio vizito tikslas – susipažinti su įmonės veiklos specifika, reikalingomis profesijomis. Mokiniai sužinojo, kad  AB "Klaipėdos energija" yra didžiausia energijos gamintoja Vakarų Lietuvoje ir pagrindinė energijos tiekėja Klaipėdoje, apžiūrėjo  vandens šildymo ir garo katilus, kuriais gaminama šilumos energija daugiau nei 69 tūkst. buitinių vartotojų, taip pat ir Gargždų miestui.


Lapkričio 28 dieną gimnazijoje svečiavosi UAB MARINE vadovas Giedrius Valainis. Svečias pasidalino patirtimi apie savo verslo kūrimą, aptarė pagrindinius žingsnius, siekiant savarankiškumo, akcentavo tinkamo išsilavinimo ir asmeninių savybių svarbą siekiant karjeros versle. Gimnazistai domėjosi privataus verslo vystymo ypatumais, diskutavo su svečiu apie privataus verslo ir samdomo darbo privalumus ir trūkumus.


2014-10-17 gimnazistams apie studijas įvairiuose ES universitetuose kalbėjo Vytautas Masiokas, UAB „Kalba.lt“ atstovas. Remdamasis asmenine ir darbo patirtimi, lektorius pristatė mokymosi galimybes ir sąlygas, privalumus ir trūkumus, aptarė karjeros galimybes. Taip pat pristatė renginį „Išsilavinimas ir karjera 2014“, kuris spalio 20 dieną startuoja Klaipėdoje. 


2014-10-15 su gimnazistais apie asmeninę laisvę ir paauglių protestą būti nepriklausomiems diskutavo Juozas Dapšauskas, 2013-ųjų  - Sveikatingumo – metų iniciatorius, Lietuvos sveikuolių sąjungos valdybos narys, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos dalyvis. Lektorius kalbėjo mokiniams apie kritinio mąstymo būtinybę, tikrąją laisvę, apie tai, kaip svarbu nepasiduoti masinei „zombinimo“ antikultūrai, priklausomybių verslų reklamai, kokiais būdais savo likimą kreipti teigiama linkme2014-10-10  60 I-ų klasių gimnazistų, pažymėdami Vietos savivaldos dieną,  svečiavosi Klaipėdos rajono savivaldybėje. Mokiniai buvo supažindinti su  savivaldybės administracijos, kitų darbuotojų funkcijomis, sudarytos  galimybės apžiūrėti darbo vietas, apie savivaldos svarbą padiskutuoti su  meru Vaclovu Dačkausku, administracijos direktoriumi Česlovu  Banevičiumi bei kitais savivaldybės darbuotojais. Mokinių įspūdžiai:  „Susitikome su Klaipėdos rajono meru, aplankėme daug kabinetų. Buvome  Civilinės metrikacijos skyriuje, kur mums parodė senas, rankomis rašytas  knygas. Susipažinome su maloniais darbuotojais. Mums ten labai patiko“  (Neda ir Monika); „Sužinojome, kad savivaldybėje dirba 27 tarybos  nariai, apie 360 darbuotojų ir meras. Čia sužinojome apie darbuotojų  pareigas, ką jie atlieka ir panašiai. Taip pat pasidarėme pora gražių  klasės nuotraukų, pasivaišinome saldainiais“ (Vincentas ir Vilius);  „Dirbti savivaldybėje tikrai nenorėčiau, per didelė atsakomybė“ (Mantas  ir Linas); „Sužinojome, kad Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos   posėdžiai yra transliuojami tiesiogiai per internetą. Taip pat   sužinojome, kad magistro studijas baigusiems žmonėms yra mokama žymiai   daugiau negu darbuotojams su žemesniu išsilavinimu“ (Erikas ir Deividas)


2014-10-10 Kastu International atstovas Paulius Aušra  pristatė studijas 5-ose Kastu atstovaujamose šalyse: Danijoje, Švedijoje, Olandijoje, Škotijoje ir Anglijoje. Paulius Aušra – KU Kultūros ir medijų filosofijos studentas,  praeitą semestrą pagal tarptautinę studentų mainų programą studijavo Norvegijoje, kitą semestrą rengiasi atlikti praktiką kitoje Europos Sąjungos šalyje. Kaip teigė svečias, išvykimas studijuoti kitur leido jam pajusti studijų užsienyje privalumus, todėl jis rekomenduoja tai mokiniams, kurie nebijo iššūkių ir atsakomybės, yra pakankamai savarankiški

2014 m. rugsėjo 18 dieną Ic klasė dalyvavo mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ renginyje – užsiėmimai simuliatoriuje „Virtualus laivas“. Kapitonas doc. Ričardas Zažeckis ir kapitonas Vytautas Vaišutis Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos navigaciniame treniruoklyje moksleivius supažindino su realia jūrinio laivo įranga, jos valdymo galimybėmis. Mokiniai patys galėjo valdyti įvairius laivus sumodeliuotuose realiuose plaukiojimo rajonuose.


 


Įgytos žinios, lavinami įgūdžiai leidžia jaustis laimingam – teigia gimnazijos svečias iš Tailando Kin Jantasig.
Gimnazijoje yra susiformavusi tradicija rengti susitikimus su sėkmingai gyvenančiais, dirbančiais žmonėmis. Jų sėkmės istorijos įkvepia jaunus žmones svajoti, kelti tikslus ir juos realizuoti išnaudojant pačias įvairiausias galimybes. Vienas iš tokių susitikimų vyko rugsėjo 9 dieną, kai gimnazijoje svečiavosi IT inžinierius Kin Jantasig iš Tailando. Vyras susirinkusiai auditorijai mielai papasakojo savo gyvenimo istoriją.

Mokinių atsiliepimai apie susitikimą:

  

…your story was an example how to go all the way up till you reach your dream despite all difficulties… (Gytis); … your story was very inspiring. I hope our school will have more guests like you… (Monika); … your story showed me that if you truly follow your dream, anything is possible. Also I loved the dancing… (Ieva); …I was pleased to learn more about Thailand’s culture. I wish I had so much determination as you have… (Augustė); ...you made me belive that if you work hard, you can make your dream come true.... (Aistė); ...a really touching story. I‘ve got interested in meditation. It‘s one of the lectures I‘ll remember for a long time... (Mantas). 

2013/2014 m.m.

UK renginių akimirkos 2013/2014 m.m.
Karjeros_susitikimai_2013_2014.ppt (29.66MB)
UK renginių akimirkos 2013/2014 m.m.
Karjeros_susitikimai_2013_2014.ppt (29.66MB)

Gimnazistai tapo įvairių profesijų atstovų „šešėliais“

Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“ rašo: Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje daug dėmesio skiriama moksleivių karjeros ugdymui. Šiais mokslo metais gimnazija pradėjo įgyvendinti naują ugdymo karjerai veiklą – „šešėliavimą“. Tai galimybė mokiniams praleisti darbo dieną su organizacijos darbuotoju stebint jo kasdienį darbą. Apie penkiolika gimnazistų jau pasinaudojo unikalia proga dienai ar kelioms pabūti politikų, medikų, policininkų, veterinarijos gydytojų ar kitų profesijų darbuotojų „šešėliais“. Visas straipsnisGegužės 9 dieną gimnazijoje svečiavosi Klaipėdos verslo ir paslaugų   profesinės mokyklos atstovai, kurie susidomėjusiems II-okams išsamiai   pristatė jų mokykloje vykdomas ugdymo programas, aptarė gyvenimo ir mokymosi    sąlygas, saviraiškos ir laisvalaikio galimybes, pasidalino įspūdžiais iš    stažuočių užsienyje, mainų programų. 


Kovo 27 d. gimnazijoje svečiavosi Lietuvos Policijos mokyklos specialistė Doloresa Merkelienė ir Klaipėdos AVPK Klaipėdos RPK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Diana Pipirienė. Viešnios papasakojo mokinimas apie stojimo į Policijos mokyklą sąlygas, stojantiesiems keliamus reikalavimus, mokymosi ir studentiško gyvenimo ypatumus. Aptartos įsidarbinimo galimybės baigus mokyklą, darbo sąlygos


Kovo 17-18   dienomis gimnazijoje individualias konsultacijas teikė UK konsultantai: Aušra    Augaitienė, Virginija Stonienė, Renata Rakičkienė, Karolis Varnas ir Jolanta   Prialgauskienė. Šia galimybe pasinaudojo 60 gimnazistų (daugiausiai II klasių   mokiniai). Dalyvavusieji teigia, kad ši konsultacija paskatino juos labiau   pažinti save, domėtis ateities galimybėmis, aktyviau ieškoti savojo kelio.   Dalis mokinių džiaugiasi, kad konsultanto patarimai patvirtino jų   apsisprendimą, dalis teigia, kad konsultacija „sumaišė“ jų mintis apie   ateitį, ir tuo pačiu paskatino pervertinti, iš naujo analizuoti sprendimus,   grįsti juos savęs ir darbo pasaulio pažinimu 


Gimnazija    bendradarbiauja su projektu „Kam to reikia“, ir kovo 7 dieną gimnazijoje    svečiavosi SODROS specialistė Inga Vaitiekūnienė. Jos paskaita „Vien meile   sotus nebūsi“ suteikė mokiniams informacijos apie SODROS veiklą, paskirtį ir   funkcijas, atsakė į mokinių klausimus. Paskaitos dalyviai labai jauni – I ir   II klasių mokiniai, tačiau jiems buvo įdomu sužinoti apie pensijų skaičiavimo   principus, įvairias socialines išmokas. Diskusijos metu mokiniai pateikė   pasiūlymą, kaip praturtinti SODROS biudžetą


Vasario –   kovo mėn. III-IV klasių gimnazistai dalyvauja LCC organizuojamame paskaitų   cikle „ID series" anglų kalba. Paskaitų tikslas – padėti abiturientui    suvokti, „...kur jis norėtų būti baigęs universitetą“, skatinti mokinius    mąstyti ir analizuoti save, savo pasirinkimus, planuojant ateitį remtis   vertybių sistema, ugdyti suvokimą, kad šiandienos sprendimai turi didelės   įtakos ateičiai. Paskaitas skaitė LCC dėstytojas E.Gricius ir LCC rektorė Dr   Marlene Wall. Baigiamasis renginys vyks balandžio 11d. LCC universitete   Klaipėdoje.


Plačiau
Jaunimas_jaunai_Lietuvai.pdf (125.25KB)
Plačiau
Jaunimas_jaunai_Lietuvai.pdf (125.25KB)

Jaunimas –   jaunai Lietuvai. Kovo 7   dieną „Vaivorykštės‘‘ gimnazijoje vyko diskusija apie karjeros perspektyvas   Lietuvoje ir užsienyje. Lukas Savickas, Neringa Stoputė, Arnoldas Pikžirnis –   šie žmonės mokėsi užsienio universitetuose ir norėjo savo patirtimi pasidalinti   su „Vaivorykštės“ jaunimu. Remdamiesi savo   asmenine patirtimi, lektoriai stengėsi paneigti vyraujančius mitus apie   studijas užsienyje ir padrąsinti mokinius, teigdami, kad finansinės, kalbos   bei kultūrinės kliūtys nėra neįveikiamos.

Apie   susitikimą rašė Mano-Gargždai: http://www.mano-gargzdai.lt/index.php/component/k2/item/1777-apie-studijas-uzsienyje-ir-karjeros-galimybes-is-pirm-lup


Gimnazijos   jaunieji politikai, siekdami   suprasti Lietuvos politinio ir visuomeninio gyvenimo aktualijas, dalyvauja   įvairiuose renginiuose, susitikimuose, akcijose. Štai vasario 6 d. jaunuosius   politikus ir jų vadovę mokytoją Vidutę Petrauskienę priėmė Klaipėdos rajono   savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė. Pokalbio su vicemere metu   gimnazistai sužinojo, kaip renkama rajono taryba ir kaip ji dirba, kaip   vykdomi konkursai įvairioms pareigoms savivaldybėje užimti , išgirsta ir daug   kitų savivaldybės veiklą charakterizuojančių dalykų. Gimnazistus pradžiugino   žinia, kad kiekvienas pretendentas į pareigas savivaldybėje privalo išlaikyti   intelekto testą. Viešųjų ryšių specialistė Agnė Ratkienė supažindino mokinius   su įvairių skyrių funkcijomis ir veikla. Jaunuosius politikus priėmęs rajono   meras Vaclovas Dačkauskas papasakojo apie politiko darbą. „Politiko duona   sunki: darbo laikas neribotas, nepalanki visuomenės nuomonė, tačiau tikslas   kilnus“, – teigė meras. Gimnazijos jaunieji politikai džiaugiasi galimybe   pažinti savo rajono politikų darbą.


Plačiau
APIE_MUGE.pdf (59.85KB)
Plačiau
APIE_MUGE.pdf (59.85KB)

Vasario 6-7 dienomis apie 150 gimnazijos moksleivių   dalyvavo Litexpo renginyje „Studijos 2014“. Tai jau tradicinė išvyka,   skatinanti gimnazistus domėtis studijų galimybėmis ir sąlygomis Lietuvoje ir   užsienyje, padedanti priimti karjeros sprendimus. Mokinius pradžiugino ne tik   Studijų mugės renginiai, bet ir vakare matytas Keistuolių teatro spektaklis    „Gerbiami piliečiai“. „LITEXPO man patiko milžiniška veiklos pasiūla: nuo   įvairiausių žaidimų iki konsultacijų. Paskaitos tikrai įkvepiančios ir   verčiančios susimąstyti. Buvo galima susitikti ir pasikalbėti su įdomiais ir   žinomais žmonėmis, susipažinti su profesinių mokyklų praktine veikla, trumpam   net tapti maisto degustatorium. Laiką praleidau tikrai ne veltui, manau, kad   vertėtų nuvykti ir dar kartą.“ (Gudjonis Donatas, IVg).


Sausio 17   d. 8.00 val. gimnazijos III-IV klasių mokiniai buvo pakviesti į susitikimą su   Jaunimo darbo centro vyr. specialiste Indre Vaitukaityte. Viešnia papasakojo   apie situaciją darbo rinkoje šiandien, perspektyvas, paklausiausias   specialybes, trumpai aptarė karjeros planavimo etapus. Pateikta mokiniams   aktuali informacija apie motyvacinio laiško ir CV rašymo ypatumus, darbo   paieškos galimybes ir formas. Susitikimo pabaigoje parodytas filmukas apie   pokalbį su darbdaviu linksmai nuteikė susitikimo dalyvius ir paskatino   ugdytis savęs pristatymo įgūdžius.


Grupė   gimnazistų lapkričio – gruodžio mėnesiais dalyvavo psichologės, UK konsultantės   Aušros Augaitienės verslumo ugdymo programoje „Ar aš tinku verslui? Ar   verslas tinka man?“ Teorinių žinių ir praktinių užduočių pagalba mokiniai   galėjo geriau pažinti savo poreikius bei galimybes, išsiaiškinti savo    motyvaciją verslo atžvilgiu, išanalizuoti ir komandoje aptarti pagrindines   verslo sudedamąsias dalis, verslo sėkmės kriterijus. Verslumo ugdymo kurso   dalyviams įteikti LMMŠC pažymėjimai. Daugiau nuotraukų galerijoje.


Gruodžio   13 dieną gimnazijoje svečiavosi Akvilė Dirvonskytė, buvusi mūsų gimnazijos    moksleivė, dabar - VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto pirmakursė. Kalbėdama   su mokiniais, studentė pristatė universitetą, plačiau – Kūrybinių industrijų   fakulteto istoriją ir veiklą. Viešnia papasakojo, kad šiame fakultete ugdomi    kūrybingi  ir socialiai aktyvūs specialistai, skatinama inovacijų   plėtra Lietuvos kultūroje bei už jos ribų. Paskaitas skaito šiuolaikiški,   praktinės patirties turintys dėstytojai - savo srities profesionalai, kurie   dalinasi savo patirtimi ir žiniomis, o jų dėstomi dalykai, metodai lengvai   pritaikomi siekiant kritiškai analizuoti ir įvertinti šiuolaikinius   komunikacijos procesus.


Gruodžio 6   dieną gimnazijoje svečiavosi VDU MF doktorantė Neringa Stoškutė, kuri    mokiniams pristatė VDU MF siūlomas keturias programas (Menotyra; Naujųjų medijų menas; Vaidyba; Kūrybinės industrijos),    aptarė stojimo ir studijų sąlygas. Į susitikimą atėjo tie mokiniai, kurie   domisi menų srities studijomis, todėl pokalbis buvo gyvas ir įdomus, mokiniai   dalyvavo viktorinoje ir laimėjo prizus. Viešnia – menotyrininkė, todėl ši   programa buvo aptarta plačiausiai, akcentuojamas jos išskirtinumas   (vienintelė integruotos menotyros programa Lietuvoje), analizuotos karjeros   galimybės.


Lapkričio   29 dieną gimnazijoje svečiavosi Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“   žurnalistės Agnė Adomaitė, Milda Ancevičė ir Jolanta Venskutė.    Gimnazistai turėjo galimybę iš arti pažinti žurnalisto darbą rajono   laikraštyje, išgirsti atsakymus į klausimus apie žurnalisto etiką, netgi   atlikti užduotis ir taip išbandyti save. Dalyvavimas diskusijoje    „Žiniasklaida – gyvenimo atspindys ar kūryba?“ praplėtė gimnazistų žinias   apie žurnalisto darbo pobūdį, žurnalisto atsakomybę prieš skaitytoją.


Skaityti plačiau
Pazintis_profesija.pdf (1.07MB)
Skaityti plačiau
Pazintis_profesija.pdf (1.07MB)

Gimnazijos laikraščio „Pasuolė“ jaunieji žurnalistai   apsilankė Klaipėdos rajono savivaldybėje ir susipažino su viešųjų ryšių   profesija. Gimnazistus priėmė Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Daiva   Beliokaitė ir vyriausioji specialistė Agnė Ratkienė. Darbuotojos papasakojo   apie savo darbo dieną, atliekamų darbų specifiką. Gimnazistai sužinojo, kaip   renkama, teikiama informacija, kodėl visuomenę būtina informuoti apie tai,   kas vyksta rajonui pavaldžiose įstaigose. 


Lapkričio 8 dieną gimnazijoje svečiavosi Monika   Kuzminskaitė, Omnitel paslaugų kokybės valdymo koordinatorė. Paskaitos tema:   „Kokių profesijų reikia ateities IT pramonei?“ Susitikimo dalyviai prisiminė   kompiuterių raidos istoriją, sužinojo, kokios kompiuterių raidos sritys   prioritetinės šiandien, kaip per trumpą laiką devyniasdešimtųjų   kompiuteristas suskilo į daugybę specializuotų profesijų, nuo mažų terminalų    dizainerių iki techninės įrangos analitikų-konstruktorių, kokios profesijos   aktualios IT pramonėje šiandien ir rytoj.


Gimnazistai domisi savo profesinės veiklos galimybėmis. Per rudens atostogas Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazistai Vilmantas Vaitkus ir   Rūta Pališkytė turėjo galimybę apsilankyti Klaipėdoje įsikūrusioje   veterinarijos klinikoje ,,Aumura“ ir stebėti veterinarijos gydytojų veiklą   bei jiems padėti. Gimanzistai dalyvavo operacijoje, kurios metu kalytei buvo    šalinamas auglys ir gimda, tyrinėjo sergančių augintinių kraują, šlapimą bei   padėjo veterinarams priimti ligonius: juos skiepyti, karpyti nagus, valyti   ausis, žaizdas. Anot moksleivių, tokia nekasdieniška veikla tikrai naudinga,   reikalinga ir įdomi, nes pamatė ir atliko tai, ko dar nebuvo darę, matę. Be   to, šešėliavimas padėjo suprasti, kad jiems ši profesija patinka ir ateityje   galėtų dirbti tokį darbą. 


Skaitykite plačiau.
LITEXPO.pdf (400.58KB)
Skaitykite plačiau.
LITEXPO.pdf (400.58KB)

Spalio   18-19 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai su kolekcijomis „Alisa   stebuklų šalyje“ ir „Emigrantai“ dalyvavo projekte „Vilnius Fashion And   Textile Avenue 2013“, skirtame moksleivių profesiniam orientavimui į    tekstilės ir aprangos sektorių. Renginio metu Lietuvos aprangos ir tekstilės   įmonių asociacija (LATIA) kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru bei   Lietuvos neformaliojo švietimo centru supažindino moksleivius su tekstilės   pramonės sektoriumi, pristatė LATIA paklausias profesijas: siuvimo ir   sukirpimo technologo, cheminės tekstilės medžiagos apdailos specialisto,   įrengimų mechaniko, gamybos meistro, siuvimo procesų organizatoriaus, mezgimo   programuotojo ir kt. 

 


Spalio 28 d. gimnazijos savivaldos nariai dalyvavo   seminare mokiniams ir pedagogams „Mokinių savivaldos stiprinimas“, kurį vedė   Pilietinių iniciatyvų centro direktorius Girvydas Duoblys. Moksleiviai   tobulino darbo komandoje gebėjimus, mokėsi nustatyti problemas ir priimti    sprendimus, ugdėsi efektyvaus komunikavimo, išteklių valdymo įgūdžius.


Spalio 16 dieną Ih klasės mokiniai lankėsi AB   „Klaipėdos vandenys". Pažintinio informacinio vizito metu mokiniai buvo   supažindinti su I ir III vandenvietėmis, jų istorija ir veiklos specifika.   Lankydamiesi Dumpių valymo įrenginiuose, mokiniai stebėjo procesą, kai iš   1000 kg dumblo padaroma 40 kg sausų granulių ir išvežama į Akmenės cemento   gamyklą. Visi ekskursijos dalyviai džiaugiasi patyrę daug įspūdžių ir įgiję   naujų žinių darbo pasaulio pažinimo srityje.


Spalio 16 dieną gimnazijos moksleiviai dalyvavo   teoriniame – praktiniame užsiėmime „Projektų rengimo metodika“. Užsiėmimą   vedė Klaipėdos rajono savivaldybės vyriausioji specialistė, jaunimo reikalų   koordinatorė Adelija Radžienė. Gimnazistai mokėsi rengti projektus, teikti   juos savivaldybei. Antras užsiėmimas numatytas lapkričio mėnesį. Jo metu    mokiniai pristatys parengtus namų darbus, analizuos pateiktas idėjas. Įgytos   kompetencijos bus įvertintos sertifikatais


Spalio 10-tąją Vietos savivaldos dienos proga   gimnazijos mokiniai lankėsi savivaldybėje, kur juos priėmė Klaipėdos rajono   meras J. Dačkauskas, Savivaldybės administracijos direktorius Č. Banevičius,   įvairių savivaldybės administracijos skyrių darbuotojai. Moksleiviai teigia,   kad ekskursija buvo įdomi ir informatyvi, nes iki šiol nelabai nutuokę, kaip   vyksta darbas savivaldybėje, šiandien gali pasidžiaugti gerokai pagilinę žinias    šioje srityje. Naujų aspektų apie savivaldybės veiklą teigia sužinoję ir   mokinius lydėję pedagogai.


Šešėliavimas   – puiki galimybė pažinti svajonių profesiją „iš vidaus“, įsitikinti savo    pasirinkimo teisingumu. Pirmas žingsnis, siekiant įsilieti į šią veiklą –    motyvacinio laiško rašymas. Kaip parašyti šį laišką, kad darbdavys norėtų mus   pakviesti – tokia užsiėmimo, vykusio spalio 11 d. gimnazijoje, tema.   Užsiėmimą vedė UK konsultantė Aušra Augaitienė. 


Spalio 4 dieną 10.00 - 16.30 val. Klaipėdos   „Švyturio" arenoje vyko renginys „Verslas veža", kuriame dalyvavo 53 gimnazijos   mokiniai. Mindaugas Balsys (IVg), Rokas Barbšys (IVe), Mindaugas Gudauskas   (IVg) ir Linas Bočkus (IVg) susibūrė į komandą ir Verslo žinių proto mūšyje   laimėjo III vietą.

Įspūdžiai: „...įdomu pasiklausyti sėkmingų verslininkų minčių,   išgirsti jų sėkmių ir nesėkmių istorijas" (Edvinas, antrokas); „Deivydas    Praspaliauskas nuoširdžiai dalijosi ne tik savo verslo paslaptimis, bet   nuoširdžiai papasakojo ir savo gyvenimo istoriją..."; „...kontrastingu    pasakojimu stebino pramogų verslo atstovas Jogaila Morkūnas, kuris paliko   neišdildomą įspūdį, aptardamas šou verslo užkulisius bei subtilybes..."   (Aistė, Vita ir Gabrielė, ketvirtokės); „...įdomu klausytis uždegančių   gyvenimo ir verslo kūrimo istorijų, paremtų konkrečiais pavyzdžiais..."   (Rugilė, antrokė); „Ypač patiko paskaita apie viešąjį kalbėjimą..."   (Dainius, ketvirtokas); „Renginys labai patiko, sužinojau daug įdomių   dalykų..." (Martynas, antrokas); „...manau, kuo daugiau tokių renginių,   kurie padėtų jaunimui ieškoti savo kelio" (Justina, antrokė).


Skaityti plačiau
Ruta.pdf (285.62KB)
Skaityti plačiau
Ruta.pdf (285.62KB)

Rugsėjo   mėnesį gimnazijoje vyko susitikimai su buvusia gimnazijos mokine Rūta   Jonuševičiūte.

Rūta 2011 metais baigė VU ir įgijo vadybos   informacinių sistemų specialybę. Sėkmingai dirbo IT rizikos valdymo   konsultacijų sektoriuje. Tačiau mes ją pažinome ne kaip sėkmingą darbuotoją,   o kaip merginą, sugebėjusią įgyvendinti seną svajonę – pažinti Lotynų    Ameriką. Stebėjomės jos ryžtu ir energija, gėrėjomės per penkis klajonių    mėnesius patirtais įspūdžiais ir mokėmės suteikti savo svajonėms realų   pagrindą: supratome, kad geras planas ir tvirtas pasiryžimas jį realizuoti   bet kokią svajonę gali paversti realybe. 


Rugsėjo 20   dieną gimnazijoje svečiavosi Vytautas Masiokas, studijų užsienyje vadybininkas.   Besidomintiems III-IV klasių mokiniams buvo pristatytos mokymosi galimybės ir   sąlygos Anglijoje, Danijoje ir Olandijoje, reikalavimai stojantiesiems.   Besirengiantiems studijuoti užsienyje pasiūlytos bendradarbiavimo su kalba.lt    galimybės: mokiniai gali konsultuotis dėl specialybės ir universiteto    pasirinkimo, kreiptis dėl dokumentų pildymo, anglų kalbos testų laikymo ir   t.t. Daugiau informacijos gimnazijos skaitykloje.


UK renginių akimirkos 2013-2014 m.m.
Karjeros_susitikimai_2013_2014.ppt (29.66MB)
UK renginių akimirkos 2013-2014 m.m.
Karjeros_susitikimai_2013_2014.ppt (29.66MB)

TIKSLAI:

 • Ugdyti mokinių      socialinį aktyvumą, skatinti tapti aktyviais profesinio informavimo      proceso dalyviais, atsakingais už savo karjeros kūrimą, ugdyti mokinių      sugebėjimą derinti saviraiškos bei individualius asmens tobulėjimo poreikius      su darbo rinkos reikalavimais.
 • Padėti mokiniams      planuoti savo karjerą, realizuojant mokymosi visą gyvenimą principą,      ugdyti sugebėjimą prisiimti atsakomybę už savo mokymąsi bei tolesnių      studijų kokybę.
 • Užtikrinti galimybę      kiekvienam žmogui gauti geros kokybės informaciją ir patarimus, susijusius      su mokymosi ir profesinės veiklos galimybėmis.  

UŽDAVINIAI:

   

 • Rinkti, tvarkyti ir      saugoti profesinio informavimo tikslinių grupių poreikius atitinkančią      informaciją, prieinamai ją teikti kiekvienam klientui ar asmenų grupei      sudarant sąlygas priimti racionalius profesijos rinkimosi ir karjeros      planavimo sprendimus, derinant saviraiškos bei individualius asmenybės      tobulėjimo poreikius su darbo rinkos reikalavimais.
 • Padėti išsiaiškinti      būsimos profesinės karjeros tikslus, susipažinti su darbo pasauliu ir      padėti įgyti gebėjimų profesinei karjerai planuoti.
 • Teikti informaciją      apie švietimo sistemą, priėmimo sąlygas bei specialybes, kurių galima      mokytis profesinėse ir aukštosiose mokyklose.
 • Informuoti apie      profesinio mokymosi, studijų, įgyjamų kvalifikacijų ir profesijų sąsajas.      Teikti informaciją apie kvalifikacijas, kvalifikacijos įgijimo,      tobulinimo, persikvalifikavimo galimybes bei tvarką.
 • Informuoti apie      AIKOS, kitas informacines sistemas ir profesinio informavimo šaltinius.
  Informuoti apie bendradarbiavimo su profesinio informavimo partneriais      galimybes.
 • Teikti       individualias ir grupines konsultacijas, analizuoti ir įvertinti       individualias galimybes įgyti kvalifikaciją, padėti priimti motyvuotą sprendimą      dėl asmens tinkamumo atitinkamai profesijos sričiai.  
 • Plėtoti profesinio      konsultavimo veiklą, įtraukiant į ją visą mokyklos bendruomenę: mokyklos      vadovus, mokytojus, specialistus, mokinius ir jų tėvus.  
 • Bendradarbiauti su      kitomis bendrojo lavinimo, profesinėmis, aukštosiomis mokyklomis,      neformaliojo švietimo įstaigomis, praktinio mokymo ir profesinio      informavimo bei konsultavimo paslaugas teikiančiomis institucijomis,      darbdaviais, rėmėjais, visuomeninėmis organizacijomis ir kitais      socialiniais partneriais.